Başkan Özkan yolunu şaşırdı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Başkan Özkan yolunu şaşırdı!

Bu biyografi 18 Kasım 2016 - 6:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz Çarşamba günü Bursa Sheraton Hotel’de çok sevdiği Bursa basınıyla yine bir araya geldi ve ne alakaysa Karacabey’i onlara anlattı! Yine diyorum çünkü Karacabey basınıyla 2 yılda 2 kez bir araya gelen Özkan, geçtiğimiz Mayıs ayında da Almira Hotel’de yine çok sevdiği Bursa basınıyla bir araya gelmiş ve onlara leylekleri anlatmıştı! Hatta toplantının başında Bursa basınını yerlere göklere sığdıramayan başkan Özkan, kendisine destek vermek için toplantıya katılan Karacabey basınını ağzına bile almamıştı.

 

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim, biz Ali Özkan’ın önceki Bursa toplantısındaki Karacabey basınını görmezden gelen tutumu ve konusu Karacabey olan toplantıyı Karacabey yerine Bursa’da yaptığı için katılmadık.

 

Toplantının içeriğine geçmeden öncede şu konuya da değinmek gerekiyor. 2013 yılında Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Medya Ödülleri”, 2014 yılında Ali Özkan’ın Belediye Başkanı seçilmesi sonrası rafa kalktı. İşte Ali Özkan’ın Karacabey basınına verdiği değer!

 

Gelelim şimdi Bursa basınından medet uman Ali Özkan’ın, Sheraton Hotel’de yaptığı toplantıya. Toplantının konusu, Karacabey Belediyesi’nin 2016 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiği faaliyetler ve 2017 yılı hedefleri ile planlanan yeni projeler. Bu arada sessiz sedasız logo uzmanı AKP’li belediye meclis üyeleriyle hazırlanan yeni belediye logosu da tanıtıldı Bursa basınına!

 

Şimdi merak ediyorum ve soruyorum. Sayın Başkan, görevde olduğunuz iki yıldan bu yana Karacabey basınıyla kaç kez makamınızda bir araya geldiniz? Kaç kez Karacabey ile ilgili projelerinizden bahsettiniz, olan biteni anlattınız? İnanın başkan seçilmeden önce daha fazla bir araya geliyorduk. Neyse siz gidin çok sevdiğiniz Bursa basınına anlatın Karacabey’i. Nasıl olsa onlar Karacabey’in sorunlarını bilmez, size ve çok çalışkan belediye başkan yardımcılarına bu konularda soru sormaz, sizi sıkıştırmaz.

 

Ama şimdi ben sormadan edemeyeceğim. Sayın Başkan, Karacabey’i ve Karacabeylileri ilgilendiren konuları anlatmanız gereken yer Bursa mı, başkanı olduğunuz Karacabey mi? Onlara ne Karacabey’de olup bitenden. Onlara ne 2016 yılında yaptıklarınızdan, 2017 yılında yapacaklarınızdan.

 

Bunun yeri Bursa değil sayın Başkan. Bunun yeri Karacabey, bunun yeri Karacabeylilerin ve Karacabey basınının önü. Bırakın reklam kokan hareketleri, bırakın Bursa basınından medet ummaları. Gelin Karacabey’i yerinde anlatın.

 

Şimdi toplantının ana başlıklarına bir bakalım. Belediye, akılcı bütçe yönetimiyle güçlenmiş. Kira gelirleri artmış. 18 yeni araç alınmış. Lisanslı sporcu sayısı artmış. Karacabeyspor 3. Lige çıkmış. Yeniköy’de sahil çalışmaları başlamış. Karacabey ve köylerine parklar, bahçeler yapılmış. Leylek köyü AB’den fon almaya hak kazanmış. Longoz maratonu yapılmış. Tarım AVM’si yapılacakmış. Öğrencilere burs verilmiş. En önemlisi de, doğum, defin ve düğünlerde vatandaşlarla bir arada olunmuş.

 

Baktığımız zaman Mayıs ayındaki toplantıda anlatılanların hemen hemen aynısı. N’olcak şimdi, Bursa basını alkış mı tutacak. Dua edin de yakın zamanda MKP Belediye Başkanı Sadi Kurtulan çıkıp Bursa basınına ilçesinden bahsetmesin. İşte o zaman o medet umduğunuz Bursa basını sizi yerin dibine sokar!

 

Şimdi bunlara siz başarılı çalışmalar demişsiniz. Valla ne yalan söyleyeyim bunları Ergün Koç, iktidar partisinde değilken bile yapıyordu. Park açıyordu, çevre düzenliyordu, yol yapıyordu. Hani sizin onarıyoruz diyerek bozup bir daha da düzeltemediğiniz yolları!

 

O da açılışlara katılıyordu, yeni araç alıp belediye önünde kurdele kesiyordu. Düğünlere katılıyordu. Yani kısacası Koç’un yaptıklarını yapıyorsunuz. Bu mu size göre başarı?

 

Zamanın belediye başkanı Erol Onur gibi ‘borçsuz belediyeyiz’ naraları atmakla belediyecilik olmaz. Belediye dediğin hizmet eder, borçlanır. Kira gelirinden vatandaşa ne? Vatandaş hizmet bekler. Bozduğunuz yolları yapmanızı bekler. Sosyal belediyecilik bekler. Yeni yatırımlar bekler. Bırakın böyle Bursa basınına şirin görünme işlerini. Onların umurunda bile olmaz Karacabey. Varsa bir projeniz, yeni hedefleriniz çıkacaksınız Karacabey basınının karşısına anlatacaksınız. Onlar soracak siz cevaplayacaksınız. Ama alkışlanacaksınız, ama eleştirileceksiniz. Çok Bursa sevdalısı varsa aranızda bırakın gitsin Bursa’ya.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

O oruçları siz tutun müftü efendi!

Alper Tunalı / Köşe Yazısı Karacabey’de Pazar günü yaşanan olayda, müftü efendinin değimiyle ‘ezanı merkezden okutan arkadaşlar’ yüzünden birçok Karacabeyli orucunu 6 dakika erken açmak zorunda bırakıldı! Evet iftar saati tam bir rezalet yaşandı. Ben, biri 6 dakika önce olmak üzere tam 3 ezan sesine şahit oldum. Biri, 20.10’da okunması gerekirken Ulucami’den 20.04’te başlayan, diğeri Gazi Mahallesi taraflarında 20.09’da okunan ve diğeri ise yine Ulucami’den 20.11’de okunan olmak üzere 3 ayrı ezan sesi(!) Hadi 1 dakikayı anladık, 2 dakika da tamam, hadi 3 dakikaya da eyvallah da 6 dakika nedir hoca efendi! Hiç mi zaman kavramınız yok. Hangi çağda yaşıyorsunuz. Saatin mi durdu yoksa ileri mi gitmiş diyeceğim ama hepinizin elinde cep telefonu …

Belediyespor yönetimi profesyonel olamadı!

  Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım yazıda, 3 yılda sadece 1 basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor’un ne kadar amatörce yönetildiğini yazmış ve Karacabey Belediyespor’a n’olduğunu sormuştum.   Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor Kulüp Başkanı Uğur Koçak, gündeme gelen kulübün satışıyla ilgili konulara ve sorduğum sorulara cevap ver(eme)di!   Ver(eme)di yazdım çünkü Başkan Koçak, profesyonel bir yönetim olamadıklarını kabul ettiği için bazı sorularıma cevap veremedi. Bazılarına içtenlikle cevap verdi, bazı konularda ise kendisine tercüman olduğumu söyledi. Onlarda bende kalsın.   Öncelikle gelelim satış işine. Başkan Koçak, kulübün yüzde 50 hissesinin Bursalı bir işadamın…

Karacabeyspor n’oldu?

  3 yıl önce Nilüferspor’un satın alınmasıyla 3’üncü Lige çıkan Karacabeyspor, ilk sezon son maçla ligde kalmıştı. Sezon sonrası ilk ve son(!) basın toplantısını düzenleyen yönetim, basın mensuplarından adeta destek istemişti. Birde şunu demişlerdi; “İlk sezon amatördük ama bu sezon sizinde desteğinizle başarılı ve profesyonel bir yönetim olacağız”   Oldular mı, asla!   O gün basın toplantısında kendilerine neler yapmaları gerektiğini söylemiştik. Bizlerin her zaman yanlarında olduğunu söylemiştik. Ama noldu, aynı tas aynı hamam. Burunlarından kıl aldırmayan yöneticiler, basını görmezden gelmeye devam ettiler. Buda yetmedi taraftarla kavga içine girdiler. Buda yetmezmiş gibi birde bazı fabrika isimlerini afişe yazdırı…

PKK değil Osmanlı bayrağı!

Birkaç gündür Karacabey’in gündemini meşgul eden konu, malumunuz Soğan Pazarı’nda çekilen Osmanlı bayrağı.   Ben olayı ilk duyduğum andan itibaren konuya tarafsız, bir o kadar da mantıklı yaklaşmaya çalıştım.   Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz günlerde göndere çekilen sözde Kürdistan bayrağının yanında bu konu pekte önemli değil bence. Sonuçta mevzu bahis olan bayrak Osmanlı bayrağı. PKK paçavrası değil!   Ben başta da dediğim gibi konuya tarafsız baktım. Çünkü bu olayın kasıtlı yapıldığına inanmadım. İnanmadım çünkü, böylesi bir ortamda, referandum sürecinde bir AKP’li belediyenin bunu bilinçli olarak yapacağını hiç aklım almadı. Çünkü bunu yapması, ayağına…

Yakışmadı Ali Reis!

Hatırlarsanız, 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan 36 polisimiz için Karacabey Belediyesi hemen harekete geçerek, ertesi gün Cumhuriyet Alanı’nda mevlid-i şerif okuttu. Belediye Başkanı Ali Özkan, beraberindekilerle birlikte Karacabey Emniyet Müdürünü de ziyaret ederek başsağlığı diledi ve yanlarında olduklarının mesajını verdi.   Peki ne değişti?   Bunu da hatırlarsınız, geçtiğimiz Cumartesi günü Kayseri’de askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırı sonucu 14 askerimiz şehit oldu. Peki, şehit polisine mevlid-i şerif okutan, emniyet müdürüne ziyarete giden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bu kahraman 14 şehidimiz için neden mevlid-i şerif okutmadı. Polis bizim polisimiz de, asker bizim …

Yangın var şoför yok!

Geçtiğimiz Pazar gecesi, Abdullahpaşa Mahallesi 39 sokakta bir evde yangın çıktı. Allah’tan yangının daha başıyken durumu fark eden polis ekipleri, hemen itfaiyeye haber vererek, sokağı boşalttı. Allah’tan diyorum çünkü yangın büyüdükten sonra fark edilseydi mahalle yanardı!   İlk önce bu iki polis memurunu kutlamak istiyorum. Dikkatleri sayesinde facianın eşiğinden dönüldü. Yangın büyümüş olsaydı çok sayıda eve de sıçraması kaçınılmazdı.   Gelelim yangına. Polis ekiplerinin haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye aracında merdiven yok. Ama baktığımız zaman itfaiye erleri elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyor. Onlara diyecek lafım yok. İmkan neyse onu kullanacaklar.   Peki itfaiyenin araç sayısı kaç? Bildi…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ