‘SIVASIZ, KAPISIZ EVDE KİRACI GİBİYİZ’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

‘SIVASIZ, KAPISIZ EVDE KİRACI GİBİYİZ’

30 yıldır bitirilemeyen balıkçı barınağını kullanan Karacabeyli balıkçılar, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’na dert yandı; ‘Sıvasız, kapısız evde kiracıyız’

Bu haber 07 Ağustos 2022 - 15:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 30 yıldır bitirilemeyen Karacabey Bayramdere Balıkçı Barınağı’na gitti. Yaşanan sorunlara dikkat çekti.

CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Bayramdere Balıkçı Barınağı’nı ziyaret eden Altaca Kayışoğlu’na, Bayramdere Köyü Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Aykut Özel, 30 yıldır bitirilemeyen inşaat nedeniyle her yıl beş on teknenin kış şartlarında battığını aktardı.

Balıkçı Barınağı’nda iş teslimi yapılmadığı için kendilerinin de bir şey yapamadığını aktaran Özel, “Yanaşma rıhtımı yok. Alt ve üst yapı yok. 25 balıkçı 125’e yakın da özel tekne bu şartlar altında burada kalıyor. Üç yılda dört kez Ulaştırma Bakanlığı’na dilekçe verdim, tamamlanması yönünde ancak her defasında ödenek yok cevabını aldım. Sıvasız, kapısız evde kiracıyız” diye dert yandı.

Balıkçıların sorunlarını dinleyen CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da, “Hangi kesimle konuşursak konuşalım hepsinden dert dinliyoruz. 20 yıldır ülkeyi yönetenler artık yönetemez durumdalar. Her geçen gün koşullar daha da ağırlaşıyor. Bayramdere Balıkçı Barınağı’nın derme çatma hali kaynakların nasıl kullanıldığını ortaya koyuyor. 2013 yılında dönemin AKP Milletvekili Önder Matlı’nın Bayramdere Balıkçı Barınağı rıhtım işinin 270 bin TL bedelle ihale edildiğine dair açıklamaları var. Balıkçı Barınağı inşaatı başlayalı 30 yıl olmuş, rıhtım ihalesi yapılalı 10 yıl. Balıkçı Barınağı neden bitirilemedi” diye sordu.

Altaca Kayışoğlu, “Karacabey Bayramdere Balıkçı Barınağı’na gelirken yol boyu tarlalarda çalışanlarla görüştüm. Tarla sahibi, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle eskiden 15 tarım işçisiyle ekip biçtiği tarlasını şimdi eşi ve akrabalarıyla ekip biçmeye çalıştığını, para kazanamadıkları için dişlerini yaptıramadığından yakınıyor.

Çiftçinin düştüğü durum ortada. 15 işçi çalıştırdığı tarlada şimdi kendisi çalışıyor. Balıkçılar, bitmeyen barınağa mecbur ediliyor. 2022 Türkiye’sinin durumu bu.  Böyle bir fotoğrafı Türkiye hak etmiyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleşecek genel seçimlerde bu fotoğrafı belleklerimizden silecek, herkesi kucaklayacak yönetim anlayışına Türkiye, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla kavuşacak. Az kaldı, biraz daha sabır” diye konuştu.

casino siteleri