LONGOZ İLKBAHARDA BİR BAŞKA GÜZEL « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

LONGOZ İLKBAHARDA BİR BAŞKA GÜZEL

Bu haber 17 Mayıs 2022 - 15:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Longozuna yaptığı ziyarette, doğaseverlere karabaş otları ile nilüfer çiçeklerinin müjdesini verdi.

İlkbahar aylarının longozun en güzel zamanı olduğunu söyleyen Başkan Ali Özkan, “En önemli turizm argümanlarımızdan bir tanesi olan longoz ormanlarındayız. Defne, kestane ve ıhlamur ormanlarımızın yanında longoz ormanlarımız, yaklaşık 300 farklı kuş türü ve endemik bitkilerden oluşuyor. Karabaş otlarının ve nilüfer çiçeklerinin açmaya başladığı zamandayız. Nilüfer ve karabaş otlarının kavuşma anına tanıklık ediyoruz. Cıvıl cıvıl kuş sesleri, kurbağa sesleri ile bu nadide ortamın sunduğu görsel şölen, gerçekten muazzam. Bu anlamda biz, bütün doğaseverleri longozun bu güzelliklerini görmeye davet ediyoruz” dedi.

DOĞAL LAVANTA TARLASI

Özkan, Isparta’daki meşhur lavanta tarlalarını da ziyarete gittiğini ifade ederken, “Karacabey Longozunda çok daha büyük bir lavanta tarlası var. Ve bu doğal bir lavanta. Kendisi çıkıyor ve daha güzel renkleri var. Bu anlamda Karacabey Longozu yaban lavantasıyla da öne çıkıyor ve bu durum, doğaseverleri kendisine çekebilir” şeklinde konuştu.

Öte yandan Başkan Özkan, longoz ziyaretinde, suyun yükseldiği orman içlerinde motorsuz sandalla dolaşarak gezdi. O anları sosyal medyada paylaşan Özkan, “Yüzde yüz doğa, yüzde yüz huzur” başlığıyla paylaştı.