‘KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK’

Bu haber 30 Kasım 2021 - 14:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın katılımıyla tanıtımı yapılan, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Bursa ve Karacabey’de okular kütüphanelerine kavuşuyor.

“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Karacabey’e yapılan ilk kütüphanenin açılışı Atatürk İlkokulu’nda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca, Bursa’da okullara kazandırılan kütüphanelerin açılışı da İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür’ün katılımıyla eş zamanlı olarak yapıldı.

Atatürk İlkokulu’ndaki programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında okulların kütüphaneye kavuşturulacağını söyledi.

Söz konusu projenin Bursa genelinde başladığını belirten Emin Dingin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in başlattığı, özellikle eğitimde fırsat eşitliğine önemli bir gösterge olacak ve önemli katkı sağlayacak olan bu çalışmayı ilk olarak Karacabey’de Atatürk İlkokulu’ndan başlatıyoruz. Öğrencilerimiz okullarımızda kurulan ve kurulacak olan kütüphanelerden istifade edebilecekler. Her şey çocuklarımız için ve onların gelişimi için. Kütüphanemiz bu okula çok yakıştı. Kütüphanenin okula kazandırılmasında emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, beraberinde Atatürk İlkokulu Müdürü Şaban Vural ve öğrencilerle birlikte kütüphanenin açılış kurdelesini kesti.