KTSO MEM’DEN DİPLOMA FIRSATI! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO MEM’DEN DİPLOMA FIRSATI!

Bu haber 02 Eylül 2021 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) Müdürü Vedat Kırbaş, kalfalık ve ustalık belgesi olanların lise diploması alabileceklerini duyurdu.

Müdür Kırbaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Eğitimin yaşı olmaz diyenler için, hayallerinden asla vazgeçmeyenler için işte güzel bir fırsat. Kalfalık veya ustalık belgelerine sahip olup ilköğretim veya ortaokul mezunu olanlar, lise eğitimine ara verenler veya açık lisede ya da mesleki açık lisede okuyanlar, Mesleki Eğitim Merkezimize başvuru yaparak telafi eğitimine katılıp başarılı olmaları halinde alanlarında ve dallarında 4 yıllık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu olarak teknisyen unvanı alabilecekler. Ayrıca diploma almaya hak kazanan öğrencilerin istemeleri halinde üniversite sınavlarına girerek, kazanmaları halinde Yüksek Öğrenim yapma hakkına sahip olabileceklerdir”

KTSO Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Kırbaş ayrıca, bu fırsattan yararlanmak isteyen adayların; Kalfalık ve ustalık belgesi, öğrenim durum belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve bir adet biyometrik fotoğrafla birlikte Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvuru yapmalarının yeterli olduğunu belirtti.