AYRIM YAPMADAN YARDIM EDİYORUZ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

AYRIM YAPMADAN YARDIM EDİYORUZ

Bu haber 13 Haziran 2021 - 18:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile Bursa’da ilki gerçekleştirilen istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya, AK Parti Bursa İl Başkan Vekili Mustafa Yavuz, AK Parti İl Yöneticileri, Bursa milletvekilleri ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının yanı sıra 6 Büyükşehir Belediye Başkanı katıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KIRSALDAN ŞEHİR MERKEZİNE HİZMET

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı sistemi bizim yönetim hayatımızda yeni diyebiliriz. O bakımdan çok önem arz ediyor. Bu sistem ile büyükşehir belediyelerimiz her alandan sorumlu. Kırsaldan, şehir merkezine hizmet ediyor. Aynı zamanda tarımdan sanayiye her çevreye hizmet veriyor. Hizmet sektörüne hizmet veriyor. O bakımdan bu tecrübe paylaşımlarını yaptığımız toplantılar çok büyük önem arz ediyor” sözlerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANIMIZ ‘GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN’ ALTINI ÇİZİYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Türk siyasetindeki dönüm noktalarını anlatarak, belediyecilik için de bu yılın 1994 olduğunu belirtti. AK Parti belediyelerinin ayrım yapmadan vatandaşa her alanda yardım ettiğini vurgulayan Özhaseki, “Cumhurbaşkanımız ‘gönül belediyeciliğinin’ altını çiziyor. Bizim siyasetimiz bunun üzerine kurulu. İnsanların duasını almak zorundayız. Bu kavramların hepsinin uygulayarak yapan parti AK Parti’dir. Bizi zorlayan, belediyecilik yapan var da, biz bunları ondan mı çıkartıyoruz? Hayır, karşımızda bizi zorlayan kimse yok. İlk olarak AK Parti 204 yılında yerel seçimlere girdi yüzde 40 oy aldık. Ondan sonra hep bu civarda oylar aldık. Milletimiz bize son yerel seçimlerde ihtar da verdi onları da aldık. Gerekeni yapmak için çalışıyoruz” dedi.

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMADILAR

İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin algı ile yönetildiğini söyleyen Mehmet Özhaseki, “Bir algı belediyeciliği başladı. Ankara ve İstanbul için söylüyorum. CHP’li belediyeler için söylüyorum ve bazı belediye başkanlarını ayrı tutuyorum. Biz 2 yıldır sessizce izledik ve o arkadaşların taş üstüne taş koymadılar. Ama algı operasyonu yapılıyor. İstanbul’da ve Ankara’da dedikleri ‘Meclis bizi çalıştırmıyor. Onlarda bizi engelliyor’ Gerçeklik böyle değil. 1 ay önceki rakamları açıklıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclisinde 2 yıl boyunca ret edilen teklif sayısı yüzde ikidir. Belediye AK Parti’yken CHP’li meclis üyelerinin yüzde 30’una ret etmişlerdir.

BELEDİYE MECLİSLERİNDE YÜZDE 97’Sİ KABUL EDİLDİ

Aynı şekilde Ankara Büyükşehir Belediye meclisinde gelen tekliflerin yüzde 97’si AK Partili meclis üyeleri tarafından kabul edilmiştir. Yüzde 3 ret edilmiştir. Mecliste hiçbir şekilde gelen olumlu işi arkadaşlarımız engellemiyor. Cumhurbaşkanımızın talimatı da bu yöndedir. ‘Bizi çalıştırmadıkları için borçlanmaya izin veriyorlar, iş yapamıyoruz’ diyorlar. 25 yıllık AK Parti döneminde İstanbul’da borç 23 milyar liradır. Bu arkadaşların getirdikleri 2 yılda borçlanma teklifi 19 buçuk milyar liradır. Şu an İstanbul Belediyesinin aldığı borçlanma yetkisi her yıl için 10 milyar civarındadır. Ne kadar kullandılar, kullanacaklar bilmiyorum. Ankara’da bu rakam 3 milyar liradır. Bizim arkadaşlarımız meclislerde şehrin menfaatine karalara ‘evet’ diyor. Algı ile gün geçirirseniz bugün başarılı gibi görülebilirsiniz. 5 yıl sonra vatandaş size ‘hangi eser ortaya koydunuz’ diye sorar” ifadelerini kullandı.