Pazarcı esnafı yıkım istemiyor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Pazarcı esnafı yıkım istemiyor!

Bu haber 26 Nisan 2021 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, gerçekleştirdikleri ankete göre, pazarcı esnafının yüzde 99’unun kapalı pazaryerinin yıkılmasına karşı olduğunu söyledi.

İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı, Karacabey’de faaliyet gösteren Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri’nin yıkım kararıyla ilgili Gençlik Kolları ile beraber bir anket çalışması yaptı. İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, gerçekleştirdikleri anket sonucunda pazarcı esnafının yıkım kararına sert tepki gösterdiğini bildirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Karabatı, “Pazarcı esnafının bu tepkisine kulak verilmelidir. İYİ Parti, esnafın gözü ve kulağıdır. Esnafımız haklı olarak; ‘Pazarlarda emek veren biziz ancak bize danışıldı mı? Ne istiyoruz, ne şikayetlerimiz var diye bizlere sorulmadan yıkım kararı almak ne derece doğrudur? Alınan karar yanlış, sesimizi duyun’ diyerek isyan etti. Yaptığımız anket sonucunda pazarcı esnafının % 99’u bu kararı onaylamıyor ve ekliyor; ‘Yıkmak kolay, zor olan var olanı güzelleştirmektir’

Zorlu pandemi döneminde esnafımız kan ağlarken, onlara destek olmak yerine yıkım kararı almak da neyin nesidir? Çözümü yıkım olarak gören Belediye’nin bu çalışmasına şiddetle karşıyız. Pazarcıların çatılardan akan yağmur sularından, esen rüzgardan ve kışın köylü pazarındaki esnafın ne eziyetler çektiğini vatandaş olarak hepimiz görüyoruz. Pazarcı esnafımızın istediği yıkım değil, bu ilkel koşullardan kurtulmaktır. Bu zorlu süreçte istenilen sadece çatı ve yan duvarların kapatılmasıdır. Maalesef ki bunu yapmayan, yapmak istemeyen ‘diktatör bir yönetim’ ile karşı karşıyayız. Fakat biz bu sorunun arkasında duracağız ve çözüm için bu konuyu meclis gündemine kadar taşıyacağız. Şunu unutmasınlar ki pazarcı esnafı asla yalnız değildir” şeklinde konuştu.