Projelerimizle topluma dokunmayı hedefliyoruz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Projelerimizle topluma dokunmayı hedefliyoruz

Bu haber 02 Nisan 2021 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DEVA Partisi Karacabey Kurucu İlçe Başkanı Şaban Önen, beraberinde kurucular kurulu üyeleri ile birlikte ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve Karacabey’de bir dönem ilçe başkanlığına damga vurmuş isimlerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Bu doğrultuda DEVA Partili yöneticiler; Doğru Yol Partisi Kurucu İlçe Başkanı Enver Erdem, AK Parti eski İlçe Başkanı Murat Erol, MHP eski İlçe Başkanı Hüseyin Erol, İYİ Parti eski İlçe Başkanı Erdem Uğur, Anavatan Partisi eski İlçe Başkanı Mustafa Hari, Esnaf Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Mustafa Atıl, Kızılay Karacabey Şube Temsilcisi Ahmet Kırmızı, Balıkesir – Bursa Pancar Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu, 284 Sayılı  Karacabey Yağlı Tohumlar Satış Kooperatifi Başkanı Muharrem Kurt, Karacabey Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Naim Demirbaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Şenel’le bir araya geldi.

Şaban Önen başkanlığında gerçekleştirilen ziyaretlerde Kurucular Kurulu Üyeleri Adnan Anık, Yunus Emre Gül, Ozan İneç, Çağlayan Ay, Hüseyin Uzer, Fatih Yıldız, Süleyman Saknar, Süleyman Yörür, Hüseyin Özseçen ve Hasan Yolcu yer aldı.

Başkan Önen, ziyaretleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Bu görüşmeleri çok önemsiyorum. Hem yeni kurulan DEVA Partimizin kuruluş amacını, ilkelerimizi bire bir anlatma fırsatı buluyoruz, hem de birbirinden değerli büyüklerimizden feyiz alıyoruz. Onların bilgi ve birikimi bizler için çok kıymetlidir. Genç ve aktif yönetimimle siyaset yolculuğuna daha yeni başladık. Bu yolculuğun zor ve meşakkatli bir yol olduğunun farkındayız. Amacımız Karacabey’de bir farkındalık oluşturmaktır. Projelerimizle topluma dokunmayı hedefliyoruz. Bu sebeple de ziyaretlerimizi ilçemizdeki tüm bireylerle gerçekleştiriyoruz.

GENÇLERİN DEVA’SI BİZİZ

Bugüne kadar yaptığımız ikili görüşmelerde özellikle gençlerimizin tercihinin Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi olduğunu çok net gördük. Gençlerimiz hiç tereddütsüz Ali Babacan’ın özellikle ekonomi üzerinden çizdiği Türkiye modeline işaret ediyorlar. Bu yaklaşımla aslında gençlerimiz ilçemizde ve ülkemizde ‘en önemli sorun’ olarak neyi gördüklerini de ortaya koyuyor.

Bir zamanlar ‘ev hanımları’ diye bir tabir vardı, şimdilerde ise bunun yerini ‘ev gençliği’ aldı. Çünkü gençlerimiz işsiz, geleceklerinden kaygılı. Bu fotoğraf çok net ortada! Ben buradan işsizlik sebebiyle evlerinde oturmak zorunda kalan gençlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin el ele vererek yarınlarımızı birlikte inşa edelim. Projeler üretelim, fikirlerimizi tartışalım.

Ayrıca ülkemizdeki gençlerin 4’te 3’ü yurtdışında yaşamak istiyor, bunu da sorgulamak zorundayız. Demek ki; bu ülkeyi yönetenler gençlerimize umut veremiyor, yaşadıkları vatanlarından zorunlu olarak gitmek istiyorlar. Gençlerin hayallerine vurulan prangaları tek tek söküp atacağız. DEVA ile birlikte birinci sınıf ekonomi, birinci sınıf özgürlükler, birinci sınıf demokrasi ve birinci sınıf hukuk devletini geleceğimizin teminatı olan üreten gençlerimizle tekrardan ayağa kaldıracağız”