Bir emek nasıl ekonomik değer kazanır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bir emek nasıl ekonomik değer kazanır

Bu haber 18 Haziran 2019 - 8:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karacabey Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurullarının birlikte düzenlediği iki program, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

İlk programda, Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Uzay Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanvekili Hanife Yeşil, Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve Şeker Hanım firması sahibi Dilek Şeker ile Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve Karaduman Sigorta firması sahibi Müfide Karaduman, “Bir Girişimcilik Hikâyesi” konulu söyleşi ile başta üreten kadınlar olmak üzere Karacabeylilerle buluştu.

 

 

Etkinliğe Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Fikri Sezer, Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Janset Karaca ve Karacabey Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Oray Üsküdar ile ilçe protokolünden temsilciler de katılım sağladı.

 

Bir fikrin ve emeğin nasıl ekonomik değer kazandığı ve bu yolda yaşanan tecrübelerin anlatıldığı söyleşi sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 

 

Aynı gün gerçekleştirilen ikinci programda ise üst düzey protokol mensuplarına da eğitimler veren ve televizyon ekranlarından tanınan İhsan Ataöv-Bay Protokol, “Devlet Protokolü ve Kurumsal Nezaket Kuralları” konulu eğitimi ile ilçe halkıyla buluştu.

 

Eğitime Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Arif Kadri Balcı, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Fikri Sezer, Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Janset Karaca ve Karacabey Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Oray Üsküdar ile ilçe protokolünden temsilciler ve Karacabeyliler katılım sağladı.

 

 

İzleyicilerde iyi izlenimler bırakan programlar sonunda katılımcılar bu tarz etkinliklerin devam etmesi konusunda temennilerini iletirken, Karacabey Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanları Janset Karaca ve Oray Üsküdar, gerçekleştirilen eğitim ve seminer programının başlangıç olduğunu ve Karacabey’de ihtiyaç duyulan daha birçok program ile Karacabeylilerle buluşacaklarını ifade ettiler.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN