Belediyede ne vizyon var ne misyon! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Belediyede ne vizyon var ne misyon!

Bu haber 15 Nisan 2016 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, düzenlediği basın toplantısında, Karacabey Belediyesi’nin 2 yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, göreve geldiği günden buyana vizyon ve misyon kelimelerini ağzından düşürmediğini belirten MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, “Sayın başkan geçen iki yılda vizyonsuzluk ve misyonsuzluk adına ne gerekiyorsa yapmayı başararak tarihe geçmeye hak kazandı” dedi.

 

Başkan Özkan’ın, ilk yılında eski belediye başkanı Ergün Koç’u eleştirmek ve ona çamur atmaktan başka bir şey yapmadığını söyleyen Başkan Erol, reklam kokan hareketlerin dışında gözle görünen, elle tutulan, vizyon kelimesinin karşılığı olan hiçbir icraata imza atılmadığını belirtti.

 

MHP Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol şunları dile getirdi;

 

“Yapılan basın açıklamaları ve billboardlarda boy boy Karacabey Belediyesini ne kadar kar’a geçirdiklerini anlattılar. Belediyelerin asli görevinin, halkına, hemşerilerine sosyal fayda sağlama amacı güden bir devlet kurumu olmasına rağmen, saygıdeğer Başkan, Karacabey Belediyesini kar eden bir ticarethane gibi işletme yolunu seçmektedir. Bizler MHP olarak her ortamda, her basın açıklamamızda önceliğimizin Karacabey olduğunu, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu alacağımızı defalarca dile getirdik. Elzem gördüğümüz konuları sözlü ve yazılı olarak dile getirmekten hiç geri kalmadık. Fakat eleştiri tahammülü sıfır olan sayın Başkan, her Belediye Meclis Toplantısında basında çıkan yazıları eline alarak ‘Şu şöyle demiş, bu söyle demiş’ diyerek aklınca bize ayar vermeye çalışmaktadır.

 

Biz ne kadar yerelde kalmaya çalışsak ta, olayları farklı mecralara çekerek tüm Karacabey’in Belediye Başkanı olduğunu unutup, sadece AKP seçmeninin Belediye Başkanıymış gibi hareketler ve sözler sarf etmektedir. Dedik ya elle tutulur, gözle görülür bir icraat hayata geçirememiştir. İşin komik olan tarafı da, devamlı eleştiri yağmuru altına tuttuğunuz geçmiş dönem Belediye Başkanlarının yaptığı yolların bozulan kısımlarını tamir etmekten, yollara yama yapmaktan öte geçemediniz. Parke taş onarımı yaparken parke taşların arasına beton dökerek tarihe geçtiniz sayın Başkan.

 

Değil Karacabey’in, Türkiye’nin en ucuz suyunu satacağız diye yola çıktınız. Su fiyatları 2 katına çıktı. Yerel seçimler öncesi evlerde tonu 2 TL olan su fiyatı 4 TL ye, dükkanlarda 4TL’den 10 TL’ye çıkardınız. Köylünün kendi imkanlarıyla kullanıma sunduğu ve bedava olan su parasını da, köyleri mahalleye dönüştürerek paralı hale getirdiniz. Bu değişim kapsamında en büyük acıyı ise, mübarek Ramazan ayında bu milleti 3 gün susuz bırakarak yaşattınız.

 

Büyükşehir Yasası kapsamında köy muhtarlıklarının, köylünün kendi parası ile satın aldıkları toprakları ellerinden aldınız. Sadece topraklar mı, köy tüzel kişiliğine ait ne kadar taşınır, taşınmaz varsa aldınız. Büyükşehir Yasası hali hazırda tam anlamı ile yürürlüğe girmemesine, bu konuda o kadar itiraz etmemize, görüş bildirmemize rağmen 10 dönüm altındaki tarlaların satışını meclisten oy çokluğuyla geçirdiniz. Yakında bu gayrimenkullerin satışı gerçekleşecektir.

 

Danişment’te yaşanan olay ise ayrı bir komedi. 791 parsel 819 dönümlük mera olarak kullanılan arazi için verdiğiniz beyanatta, ‘Ben köylünün istemediği hiç bir şeyi yapmam’ dediniz. Fakat Büyükşehir Meclisine kendi partinizin üyeleri tarafından bahse konu arazinin 1/100.000’lik plana alınması konusunda önerge verildi. Yoksa sizin haberiniz yok mu sayın Başkan? Yöre halkı sürekli ağzınızda gevelediğiniz bu arazi için net tavrınızı ortaya koymanızı beklemektedir.

 

Köylünün çoluk çocuğun rızkından keserek aldığı ve köy tüzel kişiliğine kazandırdığı bu arazileri, belediyeye gelir elde etmek amacı ile satarak ticarethane düşüncesine sahip yöneticiler, Allah katında bunun vebalini nasıl verecektir? Köylüden aldığınızın ne kadarını geri verdiniz. 3-5 çöp kovası, köyün giriş tabelası, 3-5 binanın boyanması gibi göz boyama işleri dışında ne yaptınız sayın Başkan?

 

Sultaniye Köyü’nün itfaiyesini aldınız. 2 sene sonra, son Nisan Meclis Toplantısında geri verelim diye oyladınız. Yaptığınızın hata olduğunu 2 yıl sonra mı anlayabildiniz? Peki geçen bu süre zarfında bu köyde yaşanan maddi zararlı yangının vebali ne olacak? Nasrettin hocanın dediği gibi ‘eşeği kaybettirip, sonradan bulmayı’ icraat olarak mı görüyorsunuz?

 

Muhtarlıklardan sorumlu bir başkan yardımcısı atadınız, bir masa oluşturdunuz. Fakat muhtarlar dert küpü. Hangi konuda nereye, nasıl, hangi şekilde başvuracağını, nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini bilmiyor. Bir konu iletiliyor, ‘o konuda sorumlu BUSKİ’, başka bir sorun iletiliyor ‘o konuda Büyükşehir Belediyesi sorumlu’ gibi cevaplar verilerek gönderiliyor. Köyler hizmet alamıyor, muhtarlar kendi köylerinde iş yapılamadığı için tabiri caizse günah keçisi pozisyonuna düşmüş durumda.

 

En büyük icraatınız Halil İbrahim Sofrası ve sabah namazı sonrası çorba ikramı. Çorbayı kaşıkla veriyorsunuz. Köylüden kepçeyle, kazanla aldıklarınızı çorba dağıtarak ödeyemezsiniz. Halkınıza balık tutmayı öğretin, balık yemeği değil sayın Başkan. Bu arada sabah namazlarından sonra 17 günde 3 bin 45 kişiye 14 bin liralık simitle kahvaltı programı yapmak büyük bir icraat herhalde sayın Başkan.

 

001-mhp-bld-2-yl-002

 

Soruyorum size, ülkemizi saran, gençliğimizin belası haline gelen uyuşturucudan gençlerimizi kurtarmak, uyuşturucu satıcılarının cirit attığı sokak köşelerini ıslah etmek, yaşanılabilir, güvenli sosyal alanlar oluşturmak için ne yaptınız?

 

Tarımın başkenti olarak nitelendirdiğiniz Karacabey’de, tarımda yaşanan sorunları bertaraf etmek adına Tarım Fuarı ve Çalıştay düzenleyerek pansuman tedaviler dışında ne yaptınız. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı, Tarım Fuarının açılışında yaptığı konuşmada, ülkemizin tarım konusunda Avrupa’da 1., Dünya’da 7. sıraya yükseldiğini söylemişti. Mısır ve saman ithal ederek mi Avrupa’da birinci sıraya yükseldik? Eğer sizde aynı görüşteyseniz, zaten bir şey yapmanıza gerek yok sayın Başkan.

 

Sosyal Belediyecilik anlayışınız gereği turlar düzenleyerek insanları değişik il ve ilçeleri gezdiriyorsunuz. Karacabey halkının istediği gezmek değil, çocuklarına sosyal alanlar ile donatılmış, huzur ve refah içinde yaşayabileceği bir Karacabey bırakmaktır. Neden Karacabey’i yaşanılabilir sosyal alanları ile ünlü bir kent haline getirerek, tüm insanların gezmek istediği bir Karacabey yaratmaktan kaçıyorsunuz.

 

Komşu ilçemiz Mustafakemalpaşa, Büyükşehirden bizden kat be kat fazla hizmet almakta. En son örneği bünyelerine kattıkları araç filosu. Bildiğim kadarıyla siz de bu konudan muzdaripsiniz. Acaba siz istemeyi mi bilmiyorsunuz sayın Başkan? Sonuçta istediğiniz yerde, isteyip de alan da sizin mensubu olduğunuz partinin belediyesi.

 

Yakın bir zaman önce, Karacabey’e çok büyük istihdam sağlayacak, halkın ekonomik yönden nefes almasına imkan oluşturabilecek mega projelerden biri olan Oto Test İstasyonu Yenişehir’e kaptırıldı. Şimdi ise Uçak Fabrikası projesi yine Yenişehir’e kaptırıldı. Karacabey Harası’nda bu kapsamda kullanılabilecek binlerce dönüm verimsiz arazi bulunurken ve bu arazilerin devlet arazisi olması sebebiyle kamulaştırma ve devir işlemleri ile ilgili prosedür çok kolay halledilebilecek bir durumda iken, sorun yumakları içindeki Yenişehir’in baskısı ve izledikleri çözüm odaklı politikalar neticesinde elden uçup gitti. Belediyecilikte icraat mı, alın size icraat sayın Başkan.

 

Şimdilerde gündemde TEKNOSAB var. Karacabey arazilerinin içinde kurulacak ama ismi Batı Organize Sanayi Bölgesi. Buranın müteşebbis heyetinde bulunmanıza rağmen ismini Karacabey Sanayi Bölgesi olarak değiştirememek mi icraat sayın Başkan?

 

Yine Hürriyet Köyü sakinlerinin kendi ceplerinden, çoluk çocuğunun rızkını keserek aldığı, dağ korusunda bulunan 23 bin 958 m2 araziyi, bölgede fiyatlar 35-40/m2 iken 0.98/m2 fiyattan BTSO’ya satma kararını, o kadar karşı çıkmamıza rağmen oy çokluğuyla meclisten geçirdiniz. Neden  burada KTSO yok dediğimizde ise onu, gidin KTSO’ya sorun dediniz. Hep kar ettik, kar ettik diye ticari işletme gibi gördüğünüz Belediyeyi neden böyle bir kazançtan mahkum ettiniz sayın Başkan? Bu konuda halkı bilinçlendirmek, daha akılcı çözümler üretebilmek için bütün Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve siyasi parti temsilcilerin iştiraki ile geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı yapmak çok mu zor?

 

Çıktığımız kış mevsiminde halkımızı kara teslim ederek sınıfta kaldınız. Karacabey halkı 3 gün arabasını yerinden oynatamadı. Bırakın köyleri, şehir içinde ana arter hariç, ara sokaklarda trafik işlemedi. İnsanlar yollarda yürümekte zorlandı. Bilişim çağında meteorolojik verilerin bu kadar ilerlediği bir ortamda bunu bile görememek nasıl bir vizyon sahibi olmaktır Sayın Başkan?

 

Karacabey’de elzem konulardan biri de otopark ve park etme sorunu. Sadece ticari düşünce içinde belirli bölgede otopark ücreti alarak çözüm üretmeğe çalıştınız. Yıkılan eski otopark alanına yapılacak olan Otopark ve Kent Meydanı projesini, yine bütün Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve siyasi parti temsilcilerin iştiraki ile geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı ile istişare kültürü ile karara bağlasaydınız daha şık olmaz mıydı sayın Başkan?

 

Nisan ayı Belediye Meclis toplantısında faaliyet raporunu onaylamadığımız için bizi eleştirerek neyi beğenmediğimizi sordunuz. Sayacak o kadar çok şey var ki! Orada faaliyet raporunun içinde yer alan ‘Yeşildere Mahallesi köy meydanı Atatürk büstü yapımı’ şeklinde bir resminizi örnek göstermişti meclis üyesi grup sözcümüz. Büst olarak paylaştığınız resimde alt kaide var ama Atatürk büstü yoktu. Siz buna cevaben ‘Bize Atatürk düşmanı mı diyorsunuz’ diye bir cümle kurdunuz. Biz kimseye böyle bir ithamda bulunmadık, bulunmayız da. Herkesin inancı da, imanı da, sevgisi de içindedir. Gerçeğini bir Allah birde kendi bilir. Ama Trakya Birlik Fabrikası yanında, Ova Köyleri yolu kavşağındaki güneşten solmuş Atatürk resmini bari değiştirin sayın Başkan.

 

Güzel işler de yapıyorsunuz. Ihlamur ve Menekşe adlı parklar açtınız mahalle arasında. Fakat bu pansuman yerine, geçmiş dönem belediye başkanı tarafından başlanan ve yarım halde olan Öğretmenler Parkı’nı neden tamamlamıyorsunuz? Kör kuruşun hesabını yaptığınızı beyan ediyorsunuz. Milyonlarca liralık yatırım çürüyüp gidiyor orada. Eğer yapım konusunda prosedürde hata ve ihmal varsa, neden gerekli adli işlemleri başlatmıyorsunuz? Karacabey’in geleceğine ışık tutacak gelişmelerden biri olan Kentsel Dönüşüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Merkezdeki yoğun yapılanma sonucunda oluşan otopark sorununu bertaraf etmek ve yapı kirliliğini ortadan kaldırarak modern kent içi gelişim ve dönüşümde muhalefet partilerinin de destek vereceği bir proje Karacabey halkının özlem duyduğu konulardan biridir.

 

Sayın Başkan bu söylediklerimiz ne sizi incitmek, nede size çamur atmak değil. El ele vererek örnek bir şehir yaratmak çabası içinde oluşumuzdandır. Ha gayret Başkan, Karacabey’i sizin fotoğraflarınız ile değil hizmet fotoğrafları ile süsleyelim. Gelin, geleceğin Karacabey’ini hep beraber inşa edelim.”

 

 

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Adana escortAlanya escortAnadolu yakası escortAnkara bayan escortAntalya escortAtaköy escortAvcılar escortAvrupa yakası escortBahçelievler escortBahçeşehir escortBakırköy escortBaşiktaş escortBeylikdüzü escortBodrum escortBursa escortDenizli escortDiyarbakır escortEsenyurt escortEskişehir escortEtiler escortFatih escortGazinatep escortHalkalı escortistanbul escortİzmir escortİzmit escortKadıköy escortKayseri escortKocaeli escortKonya escortKurtköy escortKuşadası escortMalatya escortMaltepe escortMecidiyeköy escortMersin escortNişantaşı escortPendik escortMuratpaşa escortŞirinevler escortŞişli escortTaksim escortÜmraniye escortataşehir escortkartal escort
    Bostancı Escortdeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelerpendik escortbostancı escortkadıköy escortankara bayan escorthttps://fantazibahis.com/Canlı Casino Siteleriwww.papaitorotisserie.comankara escortbetebetmebbissiteleri порно bahiskordonbetvivaldibetoynabilmercurecasinocashwinbetyaparexbetroutebetepikbahisonwinataşehir escortMarsbahisCasino Togetherwinner casinoastekbetEvolve casinoSeven casinoCbet casinoHyper casinoBob casinoCasino Lucky8trendyol indirim kodudeneme bonusubetmatikmegaparihttps://kilpatrickspub.com/antalya temizlik şirketleriankara temizlik firmalarıladesbetmarsbahisistanbul escort bayanhttps://www.villageofdannemora.com/ladesbethttps://www.vinorossosf.com/seostarzbetbettiltlunabetmarsbahissekabetbetparkholiganbetholiganbetcasibom girişbetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisdeneme bonusu veren bahis sitelerixslotgrandpashabetgrandpashabetjojobetJojobet JojobetJojobet girişbetkomjojobetjojobetcasibom girişcircusnlgaziantep escortgaziantep escortlunabethacklinkjojobetmatbet girişmarsbahisgüvenilir slot sitelericasibombahisgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzajojobetjojobetjojobetjojobetjojobetgiriş jojobetjojobet girişgiriş jojobetgiriş jojobetgiriş jojobetjojobet girişgiriş jojobetgrandpashabet girisgrandpashabetmatbet girişgrandpashabetmarsbahisçankaya escortgüvenilir bahis siteleriyokafasyabahis girişjojobetjojobetjojobetjojobet girişsahabetcasibom girişmatbetbetparkonwinmatbet girişholiganbetjojobetcasibomjojobetnakitbahismatbetimajbetmatbetcasibomcasibomcasibomcasibombahsegelMarsbahisimajbetjojobet girişjojobet girişhacklinkhacklinkextrabet girişimajbetjojobetjojobet güncel girişjojobetjojobetjojobetjojobetjojobetjojobet216darkbetjojobetvaycasinomarsbahismarsbahisjojobetjojobet girişmarsbahismarsbahisjojobetmarsbahismarsbahis girişjojobetjojobetOnwinMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otelleriAtaşehir Escortmatbetdinamobetjojobet girişmatbetdeneme bonusumatbetelitcasinodeneme bonusu veren sitelercasibommarsbahisonwinmarsbahismarsbahis girişmarsbahismarsbahiscasibomcasibombetebetmarsbahisjojobetjojobetmarsbahiscasibom girişmeritkingtélécharger yonibettélécharger yonibettélécharger yonibettélécharger yonibetyonibet en franceyonibet en franceyonibet en franceparier mobile pmuparier mobile pmucomment jouer lotocomment jouer lotocomment jouer lotomilanobetbetticketinnabetliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en lignepmu parier en lignefinalbahisvegasslotvegasslotvegasslotvegasslotvegasslotcasinomhubbetgoodevbahisdevbahisajaxbetajaxbetplinko franceiknowbetmystake jeux du pouletcasino diceportobetportobetportobettulipbetlirabetlirabetpusulabetpusulabetdinamobetbetradarbetradarsohobetmeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino en linecasino serieuxcasino serieuxcasipoletabetetabetw88newcratosavvabetsbetinlordbahisparobetmostbet mobilnora bahisalfabahishermesbetnetxcasinozombie carnivalwonoddbetsatbetandyoualmanbahiscaddebetorisbetbetvolesantosbettingsantosbettingbetlikecasiverabekabetbekabetkordonbetkordonbetsahabetbahsinemostbetbetwinnerpinupalibahis girişfavorislotbetsihirbazitrbethipercasinocasinopercasinoperbahisnowbahisnowbahisnowpinbahiskombobetyapbahsinicasinoslotcasinoslotmaksibetmaksibetmaksibetwild sultan avistortuga casinotortuga casino en lignetortuga casino avistortuga casino bonus sans dépôtmagical spinmagical spin casinocasino joka vipjoka casino en lignemoi casinolucky8 interdit en francelucky8 interdit en franceamon casino inscriptionmadnix inscriptiontortuga casino mon compteazur casino bonusmagical spin 10 eurosmagical spin retraitspace fortuna applicationcasino joka bonus sans dépôtlucky31 retraitrestbet üyelikbetboo üyelikbetboo üyeliksüperbahis üyeliksüperbahis üyelikbetbaba uyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikwonodd üyelikwild sultan retraitwinoui applicationsüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikbetsat üyelikbetsat üyelikbetsat üyelikpinup üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikmaslakcasinobahisbeybahisbeyportbetportbetonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyelik1xbet üyeliktipobet üyeliktipobet üyelikbetivo üyelikromabet üyelikromabet üyelikmiraxcasino bonuszımbabetzımbabetegobetlidyabetkralbetextrabetmarkajbetbetsmovegolegolfavorisenbetnisbetnisromabet üyeliksahabet üyelikmedyabahisbetmüzebetgitbetficabetficabetficamislibetshowbahisshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupbetcupbetosferbetosferbetosferikonbethedefbetmakrobetmakrobetbetvigobetvigoanadolu casinoanadolu casinoneyinemaltcasinolordcasinolordcasinohızlıbahishızlıbahisanadolu casinorealbahisrealbahisprestijbetprestijbetbetpuanbetsilinbetsilinqueenbetqueenbetnisbarbetzmarkrexusbetparmabetholiganbetcasinomilyontumbetnakitbahisbetteyimbahisbeybahisbeycasiverakareasbetsiyahbetsiyahbetaspercasinocasino en ligne francais fiablejeu crashbetmoonparmabetparibahisvevobahisjeux en ligne casinostroybettroybetmadridbetjeux casino gratuit 3 rouleauxredroyalbetredroyalbetbetsambabahisbetabahisbetabiabetbetnanobalkancasinonapolyonbetiskoçbetbetrarbetlondrabetlondrabycasinobonus sans wagergrandpashabetbetfury promo coderoobet promo codefortunejackkryptosinovavefortunejack promo codefortunejack promo codekatsubet promo codebitstarz promo codenanogames sweet bonanzabitcoin casino bonusnanogames appnanogames aviatorfairspinfairspinfairspinstake com promo codestake com promo codebc game promo codewolfbet promo codecrypto casino free spinsbitcoin casino no deposit bonusbest usa bitcoin casino no deposit bonusno kyc crypto casinocasino games appbest real money slotshighest rtp slotstop mobile slotsfree money casinoSimsino Casino Reviewfree slot gamesfree roulette gamesfree roulette gamescasino games onlineslot machineonline gambling casinolive casino philippinesjeu du pouletcasino en lineabonus online casinobetmgm no deposit bonusgolden nugget bonus codewinning slotsgolden hearts bingonj casino bonusbabilonbetmadnix avisthimbles casinotimebetplayzaxbetnarcosbetsahaalmabetbahisseninbetvigobaşarıbetroofbetbetchipmetrobahistipobetbetnation.nlunibet inloggenkansino inloggenkansino welkomstbonusbetnation casinobetnation casinojack's casino inloggenjack casino welkomstbonusholland casino online inloggenholland casino amsterdamcircus casinobet365casinokansino casinounibet inloggenunibet nederlandholland casino amsterdamonline gokken zonder registratieunibetbetcity.nlcircus.nl777.nlmelbetparibahismavibettrinkbetcasinofastlotobetlotobetskorbetradabetmaritbetmaritbetbetibomLegendPlayLucky ElfBet365MoonWinbaysanslibahis.combetandyouTortuga Casinocasino zonder registratieligobetgrandpashabetbitcasinoroobettrustdicefortunejackpalacabetxslotganobetlalabetbetnoeljungliwinqbet nlcasinovivavoltslotparadise playsekabetparadise playparier courses de chiensplinkobetasusbetboxbetorspinbetinebahis1000genzobetteslabahismrbahispulibetrokubetbet10betsowinbethullbetbetsomniabofcasinoplayboomcazinostarscazinostarswinner casinoGods of WarBlade & Fangsluxbetwinstlergoldrun casinoscori promatadorbetroketbetbtcbahisbetnationbetsalvadortambetmeybetrudybettempobettipobetbetandyoubizbetbetgarbetmatikbetwinnerhandikapqbet nl30betjulius casinocasino skyamonbetscattersbingoalscori.prokralbetpalacebetThe Dog Housexslotpiabella casinomarsbahislunabettümbetbetofficebetasuscasino valebetwoonteslabahisheybetreddicebizbettwintumbetpiabetmegaparimelbetmegaparixslottempobetProntoBetCasinadobettiltmavibetbetciobetasusbetrupirodosbethullbetreslotefes casinoakcebetsahabetsupertotobetbetivobetandyoupinupstarda casinohandikappaşa casinocratos royalprivebetretrobetbetboxpadişahbetonwin girişbetivobetivopinupmostbetbetandyou girişbizbetbahiscomsüpertotobetpinupmatadorbetbizbetroketbet7betandreasbetgarbetingolevant casinobetzulapia bella casinomaksibetbetmabetvizyonbetbetgitstarzbetstarzbet girişcasinopop girişpalazzocasinoholleycasino girişbetinbet girişyinebetWinstlerCasino777