Matlı”ya görkemli karşılama « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Matlı”ya görkemli karşılama

Bu haber 01 Temmuz 2011 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, TBMM’deki yemin töreninin ardından ilk kez geldiği Karacabey’de kurban kesilerek karşılandı.


Karacabey Belediyesi önünde Belediye Başkanı Ergün Koç ve partililer tarafından karşılanan Ak Parti Milletvekili Önder Matlı’ya, Ak Parti Karacabey İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Nurgül Özatilla tarafından çiçek verildi. Ardından Önder Matlı için kurban kesildi.


Belediye önünden Karacabeylilere hitap eden Matlı, ‘’Sizlerinde bildiği gibi memleketimiz adına, memleketimize sadece hizmet etmek niyetiyle biz bir yola çıktık. Zorlu bir yoldu. Acı günlerimiz oldu, tatlı günlerimiz oldu. Geçmişe baktığımız zaman hepsi gerçekten bize keyifli bir hatıra olarak kaldı.


Ve bugün bakıyoruz şükürler olsun Allah bize hizmet etmek niyetiyle milletvekili olmayı nasip etti. Hep şunu söylüyorum, bizim bu niyetimiz sadece Önder Matlı niyeti değil. Bu niyet bütün Karacabeyliler, Mustafakemalpaşalılar, Bursalılar ve bütün vatandaşlarımız adına hizmet etmek gayesiyle çıkılmış bir yolda atılan bir adımdı ve bu adımda amacına ulaştı.


Bugün bu kardeşiniz salı günü yemin etmiş bir milletvekili olarak bugün aranızda. Dün partimizin genel merkezinde bir gurup toplantısı yaptık. Başbakanımız şuna defalarca vurgu yaptı. ‘tevazu, tevazu, tevazu’. Kendisi dedi ki, bizim milletvekilimiz, bizim milletimizin içinden çıkan birer fert olarak asla değişmeyecek ve mütevazi kimliğiyle milletvekili hizmetini yerine getirecek.


Bende size bunun sözünü veriyorum. Bugüne kadar Önder Matlı kardeşinizi içinizden birisi olarak nasıl bildiyseniz bundan sonra Önder Matlı kardeşiniz milletvekili kimliğine sahip olmuştur anacak yine sizin bildiğiniz Önder Matlı kardeşiniz olacaktır.


Biz hep söyledik Karacabey’de doğduk, Karacabey’de büyüdük, Karacabey’de doyuyoruz, Karacabey’de yaşıyoruz ve bu görevi yerine getirdikten sonra geleceğimiz yer yine Karacabey. Dolayısıyla sizlerden hiçbir zaman kopmuş olmayacağım, her zaman sizlerle beraber olacağım.


Hep birlikte Karacabeyimize, Mustafakemalpaşamıza, Bursamıza ve Türkiyemize hizmet edeceğiz. Sizlere hizmet getireceğiz ve sizlerin desteğini alacağız.’’ şeklinde konuştu.


Konuşmanın ardından Önder Matlı, Ak Parti ilçe binasında ilçe teşkilatıyla bir araya geldi.