“16,5 MİLYON BUHARLAŞTI MI?” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“16,5 MİLYON BUHARLAŞTI MI?”

Bu haber 21 Mayıs 2024 - 11:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 2 dönem belediye başkanlığı yapan Ali Özkan, geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yaparak kendi hakkında eleştirilerde bulunan Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı’ya cevap verdi.

AK Parti İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasına, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Gültekin Saygısever, AK Parti Karacabey Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Karacabey ilçe yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Karacabey ilçe kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi katıldı.

“BURSA’DAKİ EN İYİ BÜTÇE KARACABEY BELEDİYESİ’NİNDİR”

Karacabey Belediyesinin bütçesini eleştiren Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı’ya yanıt veren Ali Özkan, “Belediyenin 31 Mart 2024 tarihi itibariyle resmi kayıtlarla da sabit olduğu üzere bankadaki nakit parası 21,6 Milyondur. Seçimlerden sadece 45 gün sonra kasada 5 milyon kalmasının sebebini sayın başkan açıklamalıdır? 31 Mart 2024 tarihi itibariyle Belediye ve BELKAR’ın resmi banka hesabında olan 16,5 Milyon buharlaştı mı?

31 Mart 2024 tarihi itibariyle Belediyenin ve Belediye Şirketi olan BELKAR’ın hesaplarındaki nakit 21.6 Milyon TL para bulunmaktadır. Yine bu nakit para dışında belediyenin ayrıca 139 Milyon TL alacağı ve 60 Milyon TL de ticari mal ve hammaddeleri bulunmaktadır. Bu alacak kalemlerinin toplamı 220 Milyon TL’nin üzerindedir. Üstelik Karacabey Belediyesi’nin gayrimenkul, araç, ekipman ve demirbaşları da bu rakamlara dahil değildir.

Yatırım ve hizmetler için ödenmesi gereken tutar ise başkanın iddia ettiğinin aksine 138 milyon değil vadeye yayılmış 88 Milyon TL’dir. Yani belediye, alacakları ile borcu ödediğinde aktif 133 Milyon TL daha alacağı kalmaktadır.

Karacabey Belediyesi’ni devrettiğim tarih 31 Mart 2024’tür. Bu tarihten sonra gelişen borçların bizimle ilişkilendirilmesini abesle iştigal olmakla birlikte anlamsız buluyoruz. Arazi satışları üzerinden eleştiri yapan Karabatı, kendisinin de kısa zamanda arazi satış yaparak hizmetlere devam edeceğini söylüyor. Tarafımın belediye başkanlığı döneminde bedel ile alınan, belediyemize kazandırdığımız birçok arazi ve arsaları da görmezden geliyor. Bu çelişkiyi hemşerilerimin takdirine bırakıyorum.

2014 yılında seçildiğimizde 21 mahalleye hizmet ederken 85 mahalleye hizmet etmeye başladık. Araç parkı, tabiri caizse hurdalıktı. 2014-2024 yılları arasındaki toplam araç, ekipman ve gayrimenkul gibi alımlar resmi kayıtlarda açıkça görüleceği üzere 274 Milyon TL’dir. Bu 274 Milyon TL güncel değerleri ile değil alım yapıldıkları tarihteki alış bedelleridir. Bugün itibariyle rayiç değerleri ise Milyar TL’nin çok üzerindedir. Bunlar resmi kayıtlar ile de sabittir.

Personel sayımız bölgemizde bizim ölçeğimizdeki diğer belediyelerle kıyaslama yaptığımızda hizmet ettiğimiz alan ve nüfusa göre personel sayımızda herhangi bir fazlalık yoktur. Makul seviyededir. 2014 yılında 21 mahalleye 430 personel ile hizmet verilirken 2024 yılında 85 mahalleye 600 personel ile hizmet verilmiştir. AK Parti Belediyeciliğinin farkı hizmet-bütçe ekseninde doğru yönetim anlayışıyla hizmette aksaklık yaratmadan hizmetleri sürdürmektir. Personel sayısını ve hizmet kalitesini düşürerek bütçeyi dengelemek iş bilmezlik göstergesidir.

BELKAR şirketi ile ilgili yapılan açıklamada ocak şubat mart ve nisan ayları olmak üzere 4 ay sigorta primlerinin yatırılmadığı belirtilmiştir ancak Mart ve Nisan aylarına ait SGK primlerinin ödeme zamanı 30 Nisan 2024 ve 31 Mayıs 2024 tarihleri olup yeni başkanın sorumluluğundadır. Geçmiş dönemle alakası yoktur.

2019-2024 yılları arası mevcut başkanın partisinin meclis üyeleri Karacabey Belediye meclisinde meclis üyeliği görevinde bulunmuş, ayrıca mevcut başkan da 4 yıldır ilçe başkanlığı görevinde bulunmuştur. Belediye Meclisinde her yıl bütçe ve kesin hesaplar paylaşılmıştır. Tüm gelir ve gider kalemleri, parası vs ne varsa gözükmektedir. Bu paylaşılan tablolara sorumluluk bilinciyle hiç mi bakılmamıştır? Verilen vaatler hangi mali veriye bakılarak yapılmıştır? Verilen vaatleri yapamayacağını anlayan başkan şimdi de maaşları ödeyemeyeceğini ifade ederek verilen vaatlere mazeret aramaktadır.

Seçimden ve göreve başladıktan 45 gün sonra Karabatı’nın hiçbir resmi kayıtla örtüşmeyen tamamı gerçek dışı olan bu beyanatları tamamen seçim döneminde işe alım sözü verdiği kişi ve bir kısım gruplara yer açmak için belediye personelinde yapacağı kıyıma mazeret üretmek ve yine arazi satışları suretiyle nakit para toplamak adına algı oluşturma çabasından ibarettir. Ortada başlanılan tek bir proje tek bir hizmet tek bir ihale dahi yokken yangından mal kaçırırcasına taşınmaz satımı isteğini Karacabeyli hemşehrilerimin takdirine sunuyorum.

Tekrar altını çizerek belirtmek isterim ki, Karacabey belediyesi 2014’ten bugüne kadar personel ücretlerinde 1 gün dahi gecikme yaşatmamış, 31 mart 2024 tarihi itibariyle de resmi kayıtlarla sabit olduğu üzere borcunun 2,5 katı alacağı bulunan örnek bir Belediyecilik dönemi geçirmiştir” dedi.

“KARACABEY BELEDİYE SPOR TÜRKİYE’DE MARKADIR, KARACABEY’DEKİ SPORUN LOKOMOTİFİDİR”

Karacabey Belediyespor’un sadece Karacabey’de değil tüm Türkiye’de gerek mali durumu gerekse sportif başarılarıyla parmakla gösterildiğini söyleyen Özkan, “Binde 5’lik hisseyi küçümseyerek ‘ne söz hakkımız ne de böyle bir kulübümüz yoktur’ diyen başkan hisseleri Selçuk Çakır’ın şahsına aldığında Belediyenin kulübü olduğunu kabul edecek midir?

Hisselerin vaktiyle şahıs üzerine olmasının sebebi, şirket oluşum aşamasında şahıs borçlanması gerekmesi ve Kulüp Yönetim Kurulu’nun bu yöndeki tavsiyesidir ancak oluşumu tamamlanan Karacabey Belediye Spor’un geleceği açısından daha sonraki süreçte Karacabey belediyesinin Kurumsal yapısıyla yönetilmesi doğru olacaktır. Binde 5’lik hissenin belediye adına olmasının sebebi belediye bütçesinden faydalanmak için değil Belediyenin isim hakkını kullanmak amacıyladır. Belediyeler, yasalarda belirtildiği üzere profesyonel spor kulüplerine yardım yapamazlar.

Madem Karacabey Belediye spor şahsın, o zaman Karabatı Stadyum girişinde Karacabey Belediye Spora destek tabelası niçin astırdı? 1.lige yükselme final maçına İzmir’e Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu ile katılımınız şahıs kulübüne destek vermek amacıyla mıydı? Seçim öncesi tribünden maçları izlerken bu kulübün kimlere ait olduğunu bilmiyor muydunuz? Sırtında yumurta küfesi yokken gazete demeçlerinde şahsımı kulübe sahip çıkmamakla eleştiren Karabatı, şimdi de takımı mazeret üreterek kabul etmemektedir.

Karacabey belediye Spor bir anonim şirket olup tüm kayıtları resmidir. Gayri resmi tek bir kuruş dahi hesaplarına girmemiş ve hesaplarından çıkmamıştır. Tüm hesapları da her türlü denetime açıktır. Aksi yöndeki tüm beyanatlar karaçalmadan, boş laftan, çamur at izi kalsın mantığından ibarettir. Karacabey belediyesinin mali olarak Karacabey Belediye Spora destek verdiğine ilişkin tek bir dekont, belge varsa Karabatı’ nın bunu kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz. Karacabey Belediye Spor A.Ş.’ne gelen paraların aşevi vasıtasıyla aklandığı ithamları tamamen kötü niyetli ve gerçek dışıdır. Karabatı’yı bu iddialarını ispatlamaya aksi takdirde özür dilemeye davet ediyorum.

Bizden önceki zamanda sportif faaliyetlerde bazı gayretler gösterilmiş ancak netice alınamamış, sonunda bu macera mahkeme kapısında bitmişken bizim dönemimizde Karacabey bir spor şehri olmuştur. Göreve geldiğimiz 2014 yılında 2. amatör kümede bulunan futbol kulübü TFF 1.lig kapısına dayanmış, 8 senedir profesyonel liglerde başarı ile mücadele eden Türkiye’deki nadir borçsuz kulüplerden olup Türk futbol kamuoyunda saygın, parmakla gösterilen birçok kulüp tarafından yönetim şekli ve mali yapısı örnek alınan şehrimizin medarı iftiharıdır.

Karacabey Belediye Spor bir şahsa ait değil ortaklık yapısı belli olan Karacabey Belediyesinin de ortaklığı bulunan bir yönetim yapısıyla yönetilmektedir. Karacabey belediyesi başkanı sıfatıyla Karabatı’nın böyle bir kulübümüz yoktur açıklaması tarafımızca ve tüm Karacabeyli hemşerilerim tarafından ibretle karşılanmıştır. Bu noktadan sonra her türlü sorumluluk Belediye başkanı sıfatıyla Karabatı’nındır. Karacabey Belediye sporun siyaset üstü bir kulüp olduğu ve bu şehrin önemli bir değeri olduğu bilincine ulaşıp öyle hareket edilmelidir.

Derneğin devri konusunda şahsımla herhangi bir temasa geçilmemiştir. Bir yöneticimizle Mevcut başkanın iş ortağı olduğunu beyan eden Fersan Atış vasıtası ile temasa geçilmiştir. Yöneticimiz de ona devrin gerçekleşebileceğini, yönetim kurulundaki arkadaşları bilgilendirip devrin yapılabilir olduğunu belirtmiştir. Malumunuz üzerine Şirketler ve dernekler araç devri gibi anlık yapılamamaktadır. Belirli bir yasal süreci vardır. Hisselerin hibe olarak verilmesi konusunda ilk başvuru sonrasında belediyeden gelen mazeretli yazıda belirtilen tüm belgeler, kendilerine daha önce verilmiş olmasına karşın tekrar sunulacaktır. Karacabey Belediye Spor, hiçbir zaman Karacabey Belediyesi’nin arka bahçesi olmamıştır.

Tam aksine Karacabey’deki sportif branşların lokomotifi olarak, 300 olan lisanslı sporcu sayısının binlerce lisanslı sporcuya çıkmasında bir öncü olarak gururumuz olmuştur. Bağış, gelir-gider ve tüm mali verileri de resmi kayıtlarda mevcuttur. Günlük 1.500 kişiye yemek çıkartan aşevimizi ipe sapa gelmez, gerçekdışı ithamlarla ilişkilendirmek hem Karacabey Belediye Sporu hem de aşevini kamuoyu nezdinde değersizleştirmeye çalışmaktır. Karacabey Belediye Spor’un tesis, kamp ve ulaşım giderlerinin kulüp tarafından karşılandığı da yine resmi kayıtlar ile sabittir. Karabatu’yı Karacabey Belediyesi’nin yaptığını iddia ettiği ödemeleri kamuoyu ile paylaşmaya, ispata davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“DÖNEMİMDE HİÇBİR USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERİLMEDİĞİ HERKES TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR”

Fatih Karabatı’yı gerçek dışı iddialarda bulunduğuna değinen Ali Özkan, ”Karacabey Belediyesinde bir personel tarafından belediye akaryakıt istasyonundan 330.000TL zimmetine para geçirdiği halde tarafımca yasal işlem başlatılmadığı ve Karabatı tarafından başlatıldığı yönündeki iddialar da diğer tüm iddiaları gibi gerçekdışıdır. Karabatı’yı resmi kayıtları paylaşmaya davet ediyorum. Karabatı’nın beyanlarının aksine söz konusu iddianın tarafımca öğrenilmesi akabinde derhal idari soruşturma başlatılması talimatı verilmiş ve ilgili personel hakkında disiplin soruşturması belediye başkanlığım döneminde başlatılmıştır. Yine dönemimde başlatılan bu disiplin soruşturması sonucu işlemlere yasal zeminde devam edilmiş ve disiplin kurulu nihai kararını 5 Nisan 2024 tarihinde vermiştir” şeklinde konuştu.

“SAYIŞTAY’DA Kİ YARGILAMA SONUCU BERAAT EDİLDİĞİNDEN RAPORA İSTİNADEN YAPILAN ÖDEMELER İADE EDİLECEKTİR”

Kendisi tarafından belediyeye her an gibi bir para ödenmediğini belirten Özkan,” 2019 yerel seçimleri öncesi seçim giderlerinin belediye kasasından yapıldığı iddiaları iftiradan ibarettir. Söz konusu Sayıştay raporları sonucu yapılan yargılamada tüm taraflar beraat etmiştir. O tarih itibariyle ise Sayıştay tarafından çıkarılan rapora istinaden ödenen paraların tarafımca ödendiği beyanları da ilgili personelleri itham altına sokmakla birlikte gerçeği yansıtmamaktadır. Bu durum belediye kayıtları ve tahsilat fişleri ile de sabittir. Söz konusu ödemeler ilgili kişiler tarafından yapılmış olup yine yapılan yargılama sonucu kesinleştiğinde bu bedeller de ilgili kişilere iade edilecektir” dedi.

“ETÜD ÇALIŞMASI YAPMADAN KİM YATIRIM YAPABİLİR?”

Karabatı’nın bahane ürettiğini ifade eden Ali Özkan, “Pazaryeri ile ilgili açıklamalar da işbilmezliğin hemşerilerimize duyurulmuş halidir. Tüm hizmetlerin yapılabilmesi için bunun kimi zaman mekanik, kimi zaman jeolojik, kimi zaman statik durumlarının değerlendirilmesi hizmetlerin yatırımların vücut bulabilmesi ve halkın hizmetine kazandırılabilmesi için projelendirilmesi gerektiği herkesin bilebileceği hususlardır. Ayrıca devlette, devamlılık esastır. Örneğin, 15 Temmuz Meydanı projesinin Sayın Ergün Koç döneminde projeleri hazırlanmış olup bizde o proje üzerinden hizmeti devam ettirerek inşaatını tamamladık. Kamuoyuna da yansıyan pazaryerine yeni ve modern bir pazaryeri yapacağına ilişkin beyanlarını dikkate aldığımda konuyla alakalı projelerin, jeolojik etütlerinin yapıldığını hatırlatmak isterim.  Bu hizmet ve yatırımların yapılabilmesi amacıyla harcanan bedellerin kamu zararı olduğundan bahsetmek abesle iştigaldir. Karabatı’yı bahane üretmek yerine Karacabeyli hemşehrilerimize vaad ettiği projeleri yerine getirmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“PERSONEL KONUSUNDAKİ HASSASİYETİM GEREK KARACABEY BELEDİYESİ PERSONELİ GEREK İSE TÜM VATANDAŞLARIMIZ TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR”

Ali Özkan, “Karabatı, Karacabey Belediyesi bünyesinde ‘bankamatik memurları’ olduğundan bahsetmiştir. Bilindiği üzere bankamatik memuru denildiğinde herkes, işe gelmedikleri halde maaş alanların kastedildiğini anlıyor. Karacabey Belediyesi’nde 2014-2024 yılları arasındaki 10 yıllık dönemimde bu şekilde yani özetle çalışmadığı halde çalışan gösterilerek bir şekilde maaş ödenen tek bir kişi dahi olmamıştır. Eğer böyle tek bir kişi dahi varsa Karabatı’yı bunu ispata ve derhal savcılık nezdinde yasal işlem yapmaya davet ediyorum. Eğer yoksa da mertçe çıkıp özür dilemeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Adana escortAlanya escortAnadolu yakası escortAnkara bayan escortAntalya escortAtaköy escortAvcılar escortAvrupa yakası escortBahçelievler escortBahçeşehir escortBakırköy escortBaşiktaş escortBeylikdüzü escortBodrum escortBursa escortDenizli escortDiyarbakır escortEsenyurt escortEskişehir escortEtiler escortFatih escortGazinatep escortHalkalı escortistanbul escortİzmir escortİzmit escortKadıköy escortKayseri escortKocaeli escortKonya escortKurtköy escortKuşadası escortMalatya escortMaltepe escortMecidiyeköy escortMersin escortNişantaşı escortPendik escortMuratpaşa escortŞirinevler escortŞişli escortTaksim escortÜmraniye escortataşehir escortkartal escort
Bostancı Escortdeneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelerpendik escortbostancı escortkadıköy escortgrup pornoankara bayan escorthttps://fantazibahis.com/Canlı Casino Siteleriwww.papaitorotisserie.comankara escortbetebetmebbissiteleri порно bahiskordonbetvivaldibetoynabilmercurecasinocashwinbetyaparexbetroutebetepikbahisonwinataşehir escortMarsbahisCasino Togetherwinner casinoastekbetEvolve casinoSeven casinoCbet casinoHyper casinoBob casinoCasino Lucky8üsküdar günlük kiralık dairetrendyol indirim kodudeneme bonusubetmatikmegaparibetturkeyelazığ masaj salonukayseri psikologsultanbeyli çilingirhttps://kilpatrickspub.com/gaziantep günlük kiralık evantalya temizlik şirketleriankara temizlik firmalarıladesbetmarsbahisistanbul escort bayanhttps://www.villageofdannemora.com/antalya klima servisisultangazi klima servisiladesbethttps://www.vinorossosf.com/seostarzbet1xbetjojobetvdcasinobetparkpiabetholiganbetsuperbetinbahiscombaywinjojobetcoinbarcasibom girişbetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisdeneme bonusu veren bahis sitelericasino sitelericasino sitelerixslotmeritkingcasibom girişgrandpashabetcasibom güncel girişbetturkeygrandpashabetgrandpashabettarafbetcasibomcasibomcasibomjojobetjojobetcasibomsekabetjojobetjojobetMatadorbetsekabet girişholiganbetholiganbetjojobetjojobetcasibom girişCasinocircusnlgaziantep escortgaziantep escortmarsbahisjojobetcasibomjojobetlunabetBahiscomhacklinkjojobetjojobetcasibom girişmarsbahisBahsegelTürkçe altyazılı pornomarsbahisqueenbettélécharger yonibettélécharger yonibettélécharger yonibettélécharger yonibetyonibet en franceyonibet en franceyonibet en franceparier mobile pmuparier mobile pmucomment jouer lotocomment jouer lotocomment jouer lotomilanobetbetticketinnabetliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en lignepmu parier en lignefinalbahisvegasslotvegasslotvegasslotvegasslotvegasslotcasinomhubbetgoodevbahisdevbahisajaxbetajaxbetplinko franceiknowbetmystake jeux du pouletcasino diceportobetportobetportobettulipbetlirabetlirabetpusulabetpusulabetdinamobetbetradarbetradarsohobetmeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino en linecasino serieuxcasino serieuxcasipoletabetetabetw88newcratosavvabetsbetinlordbahisparobetmostbet mobilnora bahisalfabahishermesbetnetxcasinozombie carnivalwonoddbetsatbetandyoualmanbahiscaddebetorisbetbetvolesantosbettingsantosbettingbetlikecasiverabekabetbekabetkordonbetkordonbetsahabetbahsinemostbetbetwinnerpinupalibahis girişfavorislotbetsihirbazitrbethipercasinocasinopercasinoperbahisnowbahisnowbahisnowpinbahiskombobetyapbahsinicasinoslotcasinoslotmaksibetmaksibetmaksibetwild sultan avistortuga casinotortuga casino en lignetortuga casino avistortuga casino bonus sans dépôtmagical spinmagical spin casinocasino joka vipjoka casino en lignemoi casinolucky8 interdit en francelucky8 interdit en franceamon casino inscriptionmadnix inscriptiontortuga casino mon compteazur casino bonusmagical spin 10 eurosmagical spin retraitspace fortuna applicationcasino joka bonus sans dépôtlucky31 retraitrestbet üyelikbetboo üyelikbetboo üyeliksüperbahis üyeliksüperbahis üyelikbetbaba uyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikwonodd üyelikwild sultan retraitwinoui applicationsüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikbetsat üyelikbetsat üyelikbetsat üyelikpinup üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikbetonred üyelikmaslakcasinobahisbeybahisbeyportbetportbetonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyelik1xbet üyeliktipobet üyeliktipobet üyelikbetivo üyelikromabet üyelikromabet üyelikmiraxcasino bonuszımbabetzımbabetegobetlidyabetkralbetextrabetmarkajbetbetsmovegolegolfavorisenbetnisbetnisromabet üyeliksahabet üyelikmedyabahisbetmüzebetgitbetficabetficabetficamislibetshowbahisshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupbetcupbetosferbetosferbetosferikonbethedefbetmakrobetmakrobetbetvigobetvigoanadolu casinoanadolu casinoneyinemaltcasinolordcasinolordcasinohızlıbahishızlıbahisanadolu casinorealbahisrealbahisprestijbetprestijbetbetpuanbetsilinbetsilinqueenbetqueenbetnisbarbetzmarkrexusbetparmabetholiganbetcasinomilyontumbetnakitbahisbetteyimbahisbeybahisbeycasiverakareasbetsiyahbetsiyahbetaspercasinocasino en ligne francais fiablejeu crashbetmoonparmabetparibahisvevobahisjeux en ligne casinostroybettroybetmadridbetjeux casino gratuit 3 rouleauxredroyalbetredroyalbetbetsambabahisbetabahisbetabiabetbetnanobalkancasinonapolyonbetiskoçbetbetrarbetlondrabetlondrabycasinobonus sans wagergrandpashabetbetfury promo coderoobet promo codefortunejackkryptosinovavefortunejack promo codefortunejack promo codekatsubet promo codebitstarz promo codenanogames sweet bonanzabitcoin casino bonusnanogames appnanogames aviatorfairspinfairspinfairspinstake com promo codestake com promo codebc game promo codewolfbet promo codecrypto casino free spinsbitcoin casino no deposit bonusbest usa bitcoin casino no deposit bonusno kyc crypto casinocasino games appbest real money slotshighest rtp slotstop mobile slotsfree money casinoSimsino Casino Reviewfree slot gamesfree roulette gamesfree roulette gamescasino games onlineslot machineonline gambling casinolive casino philippinesjeu du pouletcasino en lineabonus online casinobetmgm no deposit bonusgolden nugget bonus codewinning slotsgolden hearts bingonj casino bonusbabilonbetmadnix avisthimbles casinotimebetplayzaxbetnarcosbetsahaalmabetbahisseninbetvigobaşarıbetroofbetbetchipmetrobahistipobetbetnation.nlunibet inloggenkansino inloggenkansino welkomstbonusbetnation casinobetnation casinojack's casino inloggenjack casino welkomstbonusholland casino online inloggenholland casino amsterdamcircus casinobet365casinokansino casinounibet inloggenunibet nederlandholland casino amsterdamonline gokken zonder registratieunibetbetcity.nlcircus.nl777.nlmelbetparibahismavibettrinkbetcasinofastlotobetlotobetskorbetradabetmaritbetmaritbetbetibomLegendPlayLucky ElfBet365MoonWinbaysanslibahis.combetandyouTortuga Casinocasino zonder registratieligobetgrandpashabetbitcasinoroobettrustdicefortunejackpalacabetxslotganobetlalabetbetnoeljungliwinqbet nlcasinovivavoltslotparadise playsekabetparadise playparier courses de chiensplinkobetasusbetboxbetorspinbetinebahis1000genzobetteslabahismrbahispulibetrokubetbet10betsowinbethullbetbetsomniabofcasinoplayboomcazinostarscazinostarswinner casinoGods of WarBlade & Fangsluxbetwinstlergoldrun casinoscori promatadorbetroketbetbtcbahisbetnationbetsalvadortambetmeybetrudybettempobettipobetbetandyoubizbetbetgarbetmatikbetwinnerhandikapqbet nl30betjulius casinocasino skyamonbetscattersbingoalscori.prokralbetpalacebetThe Dog Housexslotpiabella casinomarsbahislunabettümbetbetofficebetasuscasino valebetwoonteslabahisheybetreddicebizbettwin