MUSTAFAKEMALPAŞA’YA YENİ MÜJDELER VAR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

MUSTAFAKEMALPAŞA’YA YENİ MÜJDELER VAR!

Bu haber 28 Eylül 2022 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’da, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti Milletvekili Mustafa Esgin ve Cumhur İttifakı İlçe Başkanları’nın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, hem 3 yıllık icraatlar masaya yatırıldı hem de birçok mahalleyi kapsayan doğalgaz yatırımı ve Lalaşahin TOKİ Projesinin 1,5 yıl içerisinde tamamlanması ile devlet hastanesine 24 doktorun kısa süre içerisinde göreve başlayacağı duyuruldu.

Konuşmasına, 20 yıla 100 yıllık hizmetler sığdıran tüm kadrolara teşekkür ederek başlayan Milletvekili Mustafa Esgin, imar sorunu nedeniyle doğalgazdan mahrum kalan Orta, Züferbey ve Lalaşahin mahallelerine 2022 programı dâhilinde doğalgaz verileceğini açıkladı. Mustafa Esgin ayrıca, Ovaazatlı doğalgaz hattının Tepecik, Yeşilova, Yamanlı, Ormankadı, Kumkadı mahallerine, Tatkavaklı doğalgaz hattının ise Güllüce, Çeltikçi, Koşuboğazı, Durumtay, Yumurcaklı, Derecik ve Ocaklı mahallerine götürüleceğini açıkladı.

Mustafa Esgin, Lalaşahin TOKİ Projesinin 1,5 yıl içerisinde tamamlanacağını, Yalıntaş TOKİ’nin de başlayacağını belirtti. Esgin, ilçe halkının önemli bir beklentisi olan Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor sorununun ise 24 doktor ataması ile çözüleceğini müjdeledi.

3,5 YILA 100 YILLIK HİZMETLER SIĞDIRDIK

Toplantıda 3,5 yılda ilçede önemli bir değişim ve gelişim sağlayan projeleri paylaşan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, tarihi yatırımların ilçelerine kazandırılması noktasında milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

GENÇLİK MERKEZİ VE MİLLET BAHÇESİNDE GERİ SAYIM BAŞLADI

Başkan Mehmet Kanar, kültür, sanat ve sporun kalbinin atacağı, 37 dönüm üzerinde hayata geçirilen Gençlik Merkezi’nde sona yaklaşıldığını dikkat çekerek, 74 dönümlük Millet Bahçesi’nin de açılış için gün saydıklarını söyledi. Başkan Kanar, yine ilçenin merkezini çekim merkezi haline getirecek olan Dereboyu Rekreasyon projesinde de sona yaklaşıldığını ifade etti.

MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİK

Başkan Mehmet Kanar, ilçe tarihin en büyük ve en önemli yatırımı olan altyapı kanalizasyon, içme ve yağmur suyu projesinin sorunsuz şekilde ilerlediğini söyledi. Altyapı, üstü yapı ve yatırımların yanı sıra kırsal mahallelere verdiği desteklerle adından sıkça bahsettiren Başkan Kanar, her akşam kırsal mahallerde çiftçilere eğitim verildiğini yeniden vurgularken, verilen eğitimler kapsamında üreticilere toprak analizi, tohum desteği sağlandığını da açıkladı.

Katma değeri yüksek domatese ve bibere ek alternatif bitkiler önererek üreticiye yeni kazanç kapıları aralayan projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Kanar, “Üreticimizin, çiftçimizin daima yanındayız. Kırsal mahallelerde verilen eğitimlerle, Dijital Toprak Analiz cihazıyla yapılan toprak analizleri sayesinde, ekilmedik bir karış toprak bırakmayıp, toprağa uygun ekim önerileri yapılıyor. Sosyal Belediyecilik kapsamında hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören Hala Sultan Aşevi ile yıl boyunca her akşam hemşehrilerimizin sofralarına ortak oluyor, her akşam sıcacık yemeklerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.

casino siteleri - slot siteleri