TİCARET BORSASI’NI ORTAK AKIL YÖNETECEK! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

TİCARET BORSASI’NI ORTAK AKIL YÖNETECEK!

Bu haber 26 Eylül 2022 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 1 Ekim 2022 günü yapılacak olan Ticaret Borsası seçimlerinde daha önce adaylığını duyuran ve Ticaret Borsası’nı üyelerin de katılım sağladığı ortak bir akıl ile yöneteceklerini ifade eden Yahya Kurtbay, seçildikleri takdirde hayata geçirecekleri projeler hakkında önemli bilgiler verdi.

Türkiye çapında sayıları 365 olan oda ve borsalar için seçim süreci başladı. Karacabey’de de etkisini hissettiren oda ve borsa seçimleri için adaylar projelerini birer birer açıklamaya başladı.

Daha önce Karacabey Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlığı yapan ve önemli hizmetlerin hayata geçirilmesinde büyük pay sahibi olan Yahya Kurtbay, genç ekibiyle birlikte ‘mavi’ listeyle seçimlerde aday olduğunu açıklayarak Ticaret Borsası için planladıkları projelerini paylaştı.

EN ÖNEMLİ İLKEMİZ ‘ORTAK AKIL’

Ortak akıl ile yönetilen kurum ve kuruluşların mutlak başarı elde ettiğini ifade eden Kurtbay, “Tarımsal anlamda Marmara Bölgesi’nin en önemli merkezlerinden biri olan Karacabey, başta tarımsal ürünler olmak üzere Borsa’ya dahil olan birçok doğal ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu ürünlerin değerinde işlem görmesi adına Ticaret Borsası çok önemli bir işlev görmektedir. Bu noktada üyelerimizin refahı bizler için en önemli faktör. Kişisel zevklerimiz ve tercihlerimizden ziyade ortak akıl ile yöneteceğimiz borsamızı dünyadaki borsalarla yarışabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜSTAHSİL VE TÜCCARLAR İÇİN ALIM-SATIM SALONUNU AKTİF HALE GETİRECEĞİZ

Üreticilerin ürettikleri ürünleri işleme alabilmeleri ve piyasaya değerinde sunabilmeleri için Borsa içerisinde bulunan alım ve satım salonunun aktif hale gelmesinin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Kurtbay, “Karacabey Ticaret Borsamızın en önemli eksiklerinden biri olan satış salonumuzu aktif hale getirerek, müstahsil ve tüccarımızın hizmetine sunacağız. Üreticilerimizin analizden geçirdiği ürünleri piyasaya sunacağı önemli bir alan olarak hizmet veren bu salonlar yetiştiricilerimiz için hayati öneme sahip. Bu hizmeti hayata geçirirken borsamızda faaliyet gösteren üyelerimizin kiraladığı alanlardaki mevcut haklarını da koruyacağız” diye belirtti.

BORSA GELİRLERİ ÜYELERİMİZİN FAYDASINA KULLANILACAK

Borsa’ya kayıtlı üyelerin ekonomik refahını da ayrıca önemsediklerini vurgulayan Başkan Adayı Yahya Kurtbay, “Gecesini gündüzüne katarak çalışan üyelerimiz ve Borsa ile doğrudan ya da dolaylı olarak organik bağı bulunan paydaşlarımızın üretim ve diğer ticari süreçlerde desteklenmesi oldukça önemlidir. Bizler üyelerimizin rahat nefes alabilmesi adına gelirlerimizin önemli kısmını ihtiyaç halinde üyelerimizin faydası için kullanmayı planlıyoruz” dedi.

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN SAYISINI ARTIRACAĞIZ

Türkiye’de yürütülen önemli çalışmalar neticesinde coğrafi işaretli ürün sayısının giderek arttığını ve bu gelişmelerin Ticaret Borsası için de heyecan verici olduğunu belirten Kurtbay, “Coğrafi olarak işaretlenen zirai ve hayvansal ürünler diğer ürünlere nispeten daha değerli hale gelmektedir. Karacabey hem zirai anlamda, hem de üretilen hayvansal ürünler noktasında gelişime açık bir ilçe. Başta üniversiteler olmak üzere Ziraat Odası gibi önemli paydaşlarımız ile yürüteceğimiz ortak çalışmalarla bölgemize ait önemli ürünleri coğrafi olarak işaretleyerek patent çalışmalarına destek vereceğiz. Böylece hem ürün değerini, hem de üreticilerimizin kazancını artıracağız” şeklinde konuştu.

YENİ DEPOLAMA ALANLARI İNŞA EDECEĞİZ

Karacabey’in üretim açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve üretilen ürünlerin muhafaza edilmesi noktasında depolama alanlarının ihtiyacı karşılamadığını dile getiren Kurtbay, “Karacabey üretilen ürün bakımından yer aldığı bölgede ciddi bir potansiyele sahip. Ürünlerin ve yine üretici ve üyelerimizin üretim aşamasında ihtiyaç duyduğu temel malzemelerin depolanacağı alanlar oldukça yetersiz. Üyelerimizi bu sıkıntıdan kurtarmak adına depolama alanlarımızı ihtiyacı karşılayacak oranda artırmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

KURTBAY’IN DİĞER PROJELERİ

1 Ekim 2022 günü yapılacak olan Ticaret Borsası seçimlerine genç ve dinamik kadrosuyla gireceklerini duyuran İşinsanı Yahya Kurtbay, diğer önemli projelerinin bazılarını ise şu şekilde sıraladı:

– Üyelerimizin sorunlarını dinlemek ve bu sorunlara çözüm üretmek amacıyla Borsa yönetimimiz tarafından belirlenen günlerde üyelerimizle istişare toplantıları düzenleyeceğiz.

– Tarımsal ve hayvansal ürünlerin kalitesini artırmak ve bu ürünleri olası tehlikelerden korumak adına Borsamız bünyesindeki laboratuarları çağa uygun hale getirecek güncellemeler yaparak bu laboratuarları akredite hale getireceğiz.

– Bölgemizdeki ürün çeşitliliğini artırmak için önemli çalışmalar yürütecek ve bu ürünlerin katma değer üreten ürünler haline gelmesi noktasında Ziraat Odası başta olmak üzere ilgili paydaşlarla iş birliği yapacağız.

– Karacabey Ticaret Borsası’nı belirli bir alanda hizmet veren bir sivil toplum kuruluşu olmaktan çıkarıp başta TOBB’a bağlı Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşlarıyla Karacabey’in ortak menfaatine yönelik çalışmalar yürüteceğiz.

– Üyelerimizin kişisel ve sosyal tüm haklarını korumak ve iyileştirmek adına eğitim, sağlık ve diğer ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Borsamız öncülüğünde çeşitli indirim ve kolaylıklar sağlayacağız.

– Üyelerimizin Borsamız özelinde ihtiyaç duyduğu tüm işlem ve faaliyetlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde yürütülebilmesi için bu süreçleri dijital ortamlara taşıyacağız.

– Üyelerimizin ve ailelerinin faydalanacağı sosyal donatı alanları ve aile restoranı projesini hayata geçireceğiz.

– Ticaret Borsamızın iç hizmet kalitesini artırmak ve yine üyelerimizin mesleki bilgisine katkı sunmak adına çeşitli konularda önemli eğitimler düzenleyeceğiz.

casino siteleri - slot siteleri