“GELİŞEN KARACABEY’İN GELECEĞİNE YÖN VERMEK İÇİN GELİYORUZ” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

“GELİŞEN KARACABEY’İN GELECEĞİNE YÖN VERMEK İÇİN GELİYORUZ”

Bu haber 26 Eylül 2022 - 16:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KTSO) 8 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştireceği organ seçimleri öncesi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını resmen açıklayan İşinsanı Muammer Üstündağ, hayata geçirmeyi planladıkları proje ve çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. “KTSO için Üstündağ” mottosuyla yola çıkan Muammer Üstündağ, “Gelişen Karacabey’in geleceğine yön vermek için geliyoruz” mesajı verdi.

Karacabey’de uzun yıllardır farklı iş kollarında önemli yatırımları olan ve önceki dönemlerde Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda çeşitli görevler üstlenen İşinsanı Muammer Üstündağ, odaya kayıtlı üyelere destek çağırısında bulundu.

Üstündağ, “Sanayi ve diğer üretim alanlarında son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve hem bulunduğu bölgede hem de uluslararası arenada bir marka haline gelen ilçemizin, Ticaret ve Sanayi Odası’nda da dinamik bir kadroya ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Karacabey’in bölgesel ve ulusal ölçekte adından söz ettirmesi ve hak ettiği konuma gelmesi adına bu önemli misyonu özveriyle yürütecek samimi ve vizyon sahibi bir kadroya ihtiyaç vardır. Bizler bu misyonu yüklenmeye ve Karacabey’in geleceğin kentleri arasında yerini alması için var gücümüzle çalışmaya geliyoruz” diye konuştu.

ÜYELERİMİZİN İHTİYAÇLARI İLK ÖNCELİĞİMİZ

Odaya kayıtlı üyelerin kendi iş kollarında bazı ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını ve üyelerin bu sorunların çözümü noktasında iyi bir danışmanlık alamadığını ileri süren Üstündağ, “Üyelerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tüm sektörlerin temel problemlerini yerinde öğrenmiş olduk. Buradan elde ettiğimiz veriler bize üyelerimize ihtiyaçları oranında danışmanlık sağlanmasının elzem olduğu sonucunu verdi. Bu doğrultuda kendi iş kollarında verimi artırması adına üyelerimize başta hukuki ve akademik olmak üzere, farklı alanlarda danışmanlık hizmeti vereceğiz. Hukuki süreçlerde üyelerimizin sorunlarını çözmek adına odamız adına çalışacak bir avukat temin edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MESLEK KOMİTELERİMİZİ AKTİF HALE GETİRECEĞİZ

Şeffaf ve sürdürülebilir bir iletişim anlayışının gerekli olduğuna dikkat çeken Muammer Üstündağ, “Üyelerimiz ile zaman zaman yaptığımız istişarelerde kendi iş kollarında yaşadıkları sıkıntıları aşmak için çözüm yolu aradıklarını ifade ettiler. Bizler bu sorunları aşmak adına meslek komitelerimizi her ay bir araya getirerek bu komiteleri aktif hale getirmeyi planlıyoruz. Böylece farklı meslek gruplarının sorunları ve çözüm önerileri yerinde görüşülmüş olacak” dedi.

ODAYA AİT OTEL VE RESTORAN PROJESİ

Üyelerin hem ticari hem de diğer konuklarını ağırlamakta sorun yaşadığını ve bu noktada ciddi şikayetler aldıklarını belirten Üstündağ, “Üyelerimiz kendi ticari faaliyetleri doğrultusunda zaman zaman farklı şehir ve ülkelerden konuklarını davet ettiklerini, fakat konaklama noktasında ciddi sorun yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu sorunu çözmek adına odamıza ait bir otel ve yine başta üyelerimiz ile aileleri olmak üzere diğer konuklarımıza da hizmet verecek bir restoran projemiz mevcuttur” diye konuştu.

YERLİ FİRMALARIMIZ İÇİN YENİ İMKANLAR SAĞLANMALI

Karacabey’deki işletmelerin büyük kısmının küçük ve orta ölçekli olduğunu belirten Muammer Üstündağ, Karacabey ekonomisinin de lokomotifi olan KOBİ firmaları büyüterek uluslararası sahaya açmayı hedeflediklerini söyledi. Büyüme planları yapan firmaların önündeki en büyük engelin destek bulamamak ve danışmanlık alamamak olduğuna işaret eden Başkan adayı Üstündağ, “Firmalarımızın ihtiyacı olan noktalarda ön açıcı olmak gerekiyor. Bu noktada Karacabey’deki değerli firmalarımız ciddi engellerle karşılaşmakta. Bizim amacımız büyümeyi hedefleyen ve yeni pazarlar arayan firmalarımıza destek vererek bu engelleri ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle firmalarımızın ihtiyaç duydukları altyapı imkanları, vergi kolaylıkları ve teşviklerle firmalarımızı hak ettikleri yerlere taşımayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Uzun süren bir hazırlık süreci sonrasında önemli projeler üzerinde çalıştıklarını, bu projelerin temeli olan ve kısa vadede gerçekleştirilecek projeler olduğunu vurgulayan Üstündağ, “Bizler yola çıkarken bir koltuğu işgal etmenin hayalini kurmadık. Havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz ve en önemlisi sevgisini hep içimizde hissettiğimiz bu güzel kente nasıl değer katabiliriz sorusuna cevap aradık. Üzerinde çalıştığımız onlarca projede hep bu samimi düşünce vardı. Bu projelerden bazılarını üyelerimize ve ilçe kamuoyuna paylaşmak istiyorum” diye konuştu.

ÜSTANDAĞ PROJELERİNİ SIRALADI

KTSO Başkan Adayı Muammer Üstündağ, projelerini şu şekilde sıraladı:

 • Üyelerimizin ticaret hacimlerini artırmak adına fuar sayısını ve fuar katılım desteğini artıracağız.
 • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde diğer alt oda ve borsalara sağlanan finansal destekten Karacabey’in hak ettiği payı alması adına önemli girişimlerde bulunacağız.
 • Üyelerimizin mesleki bilgi ve deneyimini artırmak için yurtiçi ve özellikle yurtdışı ziyaret sayısını önceki dönemlerin iki katına çıkaracağız. Bu doğrultuda üyelerimizin vize ve diğer ihtiyaçlarını ivedilikle karşılayacağız.
 • Yurtdışı yatırımcı buluşmaları düzenleyerek üyelerimizin iş ortaklıklarına katkı sağlayacağız.
 • Odamızca verilen hizmetlerin tamamen dijitalleşmesi ve üyelerimizin bu süreçleri en hızlı şekilde çözmesi için “Dijital KTSO” projesini hayata geçireceğiz.
 • Kalkınma ajanslarıyla daha yakından çalışarak üyelerimizin başta hibe olmak üzere birçok ihtiyaçlarına çözüm bulacağız.
 • KOSGEB ve Avrupa Birliği hibe programları için eğitim ve akreditasyon sayımızı artıracağız.
 • Üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermek adına personel sayısını ve yetkinliğini artıracağız.
 • Bölgemizde faaliyet gösteren tüm üyelerimizin iş kollarına göre sanal haritasını çıkartarak yerli ve yabancı yatırımcıların üyelerimize kolaylıkla erişmelerini sağlayacağız.
 • Düzenli olarak üye memnuniyet anketleri yaparak üyelerimizin odamıza yönelik tutum ve görüşlerini alacağız. Böylece odamızı üyelerimizle birlikte istişare kültürüyle yöneteceğiz.
 • Üyelerimizin oda kayıt bilgilerini güncel tutarak, bilgi akışını daha sağlıklı hale getireceğiz.
 • Üyelerimizin ve ailelerinin sağlık, eğitim ve diğer ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına mevcut ikili anlaşmalara ek olarak ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret ederek anlaşma sayımızı daha da artıracağız.
 • İlçemize önemli bir değer katan TEKNOSAB projesinden üyelerimizin de fayda sağlaması adına her meslek komitesine özel iş ziyaretleri düzenleyerek başta BTSO olmak üzerek diğer paydaşlarla iş birliklerimizi artıracağız.
 • Google, Trendyol, Amazon, Hepsiburada ve diğer önemli şirketlerle iş birliği protokolleri imzalayarak işini sanala aktarmak isteyen üyelerimize bu alanda önemli kolaylıklar sağlayacağız. Ayrıca bu noktada üyelerimize kendi internet sitelerini kurmalarında ve faaliyete geçirmelerinde başta yazılım olmak üzere diğer noktalarda da aktif destek vererek, personel temin edeceğiz.
casino siteleri - slot siteleri