BELEDİYEDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

BELEDİYEDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

Bu haber 10 Ağustos 2022 - 15:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, her yıl muharrem ayında gerçekleştirdiği aşure ikramına bu yıl da devam etti. Karacabey Belediyesi; muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Gününde aşure dağıtarak hem Muharrem ayının hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekti.

KATILIM YOĞUN OLDU

Pazaryerinde gerçekleşen etkinlikte Başkan Özkan ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, belediye meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri yer alırken, aşure dağıtımına esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Paylaşmanın, bereketin, birlik ve beraberliğin simgesi olan Aşure Günü dolayısıyla muharrem ayının manevi önemine vurgu yapan Başkan Ali Özkan, “Karacabey Belediyesi olarak, mübarek muharrem ayında her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızla buluşup, aşure ikramında bulunmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun. Aşure Gününün özünde zaten kardeşlik var, birlik var, sevgi var, anlayış ve hoşgörü var. Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine vesile olmasını diliyor, Aşure Günü’nün tüm İslam âlemine ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

casino siteleri