“ÜLKENİN ASIL SAHİPLERİ BİZİZ” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“ÜLKENİN ASIL SAHİPLERİ BİZİZ”

Bu haber 25 Haziran 2022 - 23:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, hayvan pazarında “Asıl uğraşan biziz, asıl ülkenin sahipleri biziz ama hak ettiğimiz yerde değiliz” diyerek isyan eden üreticiye, dertlerini Mecliste anlatacağı sözünü verdi.

İYİ Parti Konya Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fahrettin Yokuş, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve 25. Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez ile birlikte Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde hayvan pazarını ziyaret etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İYİ Parti heyeti, pazar içerisinde gezerken hayvan üreticilerinin sıkıntılarını ve isteklerini dinledi. Üreticilerin ekonomiden şikayetçi olduğu görülürken, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında durgunluğun yaşandığı ifade edildi.

“DURUMLAR DARMA DUMAN, BİTİK”

Ziyaret sırasında bir üretici ise Milletvekili Yokuş’un “Durumlar nasıl?” demesi üzerine isyan etti. Üretici, gidişatın kötü olduğunu belirterek, “Durumlar darma duman. Bitik. Gittikçe kötüye gidiyor. Bir ülkede üretim olmazsa, dış ülkelere bağımlı olarak yaşatılmaya çalışıyorsa, o ülke bitmeye, batmaya, yok olmaya mahkumdur. Asıl uğraşan biziz, asıl ülkenin sahipleri biziz ama hak ettiğimiz yerde değiliz. Uğraşıyorum, mücadele ediyorum ama emeğimizin karşılığını alamıyoruz” dedi.

MECLİSTE ANLATMA SÖZÜ VERDİ

Milletvekili Yokuş ise, üreticinin isyanına kayıtsız kalmadı. Yokuş, Yıldızelili vatandaşın sesinin Meclis kürsüsünden duyurulacağını belirterek, “Yarın Mecliste, ‘Yıldızelili çiftçiler şöyle, şöyle diyor’ deriz. Biz diyeceğiz ki, sizin avukatlığınızı yapacağız ki ülkemizi yönetenler de dikkate alacaklar. Ben o sözü veriyorum” açıklamasında bulundu.