‘EĞİTİMİ HER ŞEYDEN ÖNDE TUTUYORUZ’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘EĞİTİMİ HER ŞEYDEN ÖNDE TUTUYORUZ’

Bu haber 17 Haziran 2022 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i ziyaret ederek, Karacabey’de planlanan ve yapımı devam eden eğitim yatırımları hakkında bilgiler aldı.

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, beraberinde AK Parti İlçe Yöneticisi Cemil Tosun ile Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’i makamında ziyaret etti.

Eğitim yatırımlarının ele alındığı ziyarette konuşan Başkan Ertem İşcan, “Çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarını istiyoruz. Bunun için de hep birlikte gayret ediyoruz. Şunu çok iyi biliyor ve farkındayız ki; eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır. Eğitimi her şeyden önde tutuyoruz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, eğitim kalitelerinin artması için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Ziyarette konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “İlçemiz 14 Eylül Ortaokulu’nun 24 derslikli olarak planlanan inşaatı başladı. 2022-2023 eğitim öğretim yılının 2’nci döneminde açılacağını planlıyoruz. Cumhuriyet İlkokulu inşaatı devam ediyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılında hizmete açılmasını hedefliyoruz. Ayrıca TOBB ve MEB’lığı iş birliğinde, ilçemize İstiklal Ortaokulu bahçesi okul alanına 8 derslikli Anaokulu yapılacak. Bununla ilgili çalışmalar başlandı. Bunların yanı sıra, ilçemize yapılması planlanan 16 derslikli özel eğitim okulu ile 24 derslikli bir ilkokul inşaatı yatırım programına alındı.

İlçemizde devam eden inşaatların tamamlanmasıyla birlikte ikili öğretim yapan hiçbir okul kalmayacak. Ayrıca, 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilçemiz İmam Hatip Ortaokulu’nun bünyesinde üstün yetenekli öğrencilerin eğitim öğretim göreceği BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi) de hizmete açılacak” ifadelerini kullandı.