OSMANGAZİLİ ‘İYİ’LER MECLİSİ AYAĞA KALDIRDI! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

OSMANGAZİLİ ‘İYİ’LER MECLİSİ AYAĞA KALDIRDI!

Bu haber 16 Haziran 2022 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bursa İl Yönetimi’nin geçen haftaki Meclis ziyaretinden sonra Ankara’da bir Bursa rüzgarı daha esti. Osmangazi İlçe Yönetimi’nin Meclis ve Genel Merkez ziyaretleri tam anlamıyla bir Başkent çıkarmasına dönüştü.

İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu liderliğinde ilk olarak Genel Başkan Meral Akşener’in Grup Toplantısı’na katılan İYİ Parti Osmangazi Yönetim Kurulu Üyeleri’nin coşkusu, Meclis’te coşkulu ve renkli görüntüler oluşturdu.

Akşener’in konuşmasını alkışlar eşliğinde takip eden Osmangazili İYİ’lerin güçlü tezahüratları, Meclis Grup Toplantı Salonu’nda her zamankinden farklı bir heyecanın yaşanmasına yol açtı.

İYİ Parti Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu’nun Ankara temaslarına GİK Üyeleri Hasan Toktaş, Müberra Çakır, Merkez Disiplin Kurulu Başkanvekili Şeyda Şahin ve İYİ Parti Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Büşra Şahin de baştan sona eşlik etti.

Grup toplantısı sonrasında Genel Merkez’de, Genel Başkan ve partinin üst düzey yöneticileriyle görüşmeler yapan İYİ Parti Bursa Osmangazi Heyeti, finalde de Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri burada da, Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu’na şükran duygularını ifade ettiler.

Başkent programına ilişkin konuşan İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in grup konuşmasının her zamanki gibi mükemmel olduğunu ve kendilerini çok etkilediğini vurguladı. Hasanoğlu, “Arkadaşlarımız da bu motivasyonun coşkusuyla Meclis’te olağanüstü bir günün yaşanmasına vesile oldular. Her birinin gönlüne yüreğine sağlık” dedi.

Grup toplantısı sonrasında Genel Merkez’deki temaslarından da söz eden Dr. Hasanoğlu, bu ziyaretlere ilişkin şunları söyledi: “Genel Başkanımızla buluşmamızda makamında çok samimi bir karşılanma yaşadık. Sayın Akşener’in, iktidara yürüyen bir partinin genel başkanı olması hasabiyle moral motivasyonunun üst düzeyde olduğunu gözlemledik. Bursa ile ilgili izlenimlerini olumlu düşüncelerle açıklamasından ve özel olarak da Osmangazi ilçemizden sitayişle bahsetmesinden elbette ki çok gururlandık. Genel Başkanımızın, başarı çıtasını her geçen gün yükselten Bursa’dan gerçekten çok umutlu olduğunu gözlemledik ve bizler de Osmangazi olarak bu umuda tercüman olabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı bir kez daha beyan etme fırsatı bulduk. Genel Merkezimizdeki görüşmelerimizde, Genel Başkanımızın yanısıra partimizin üst düzey yöneticileriyle de istişare etme fırsatı bulduk.

TBMM Grup Başkanımız Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu bizleri Meclis’te ağırlarken; Genel Sekreterimiz Uğur Poyraz, Siyasi İşler Başkanımız Koray Aydın, Milli Güvenlik Politikaları Başkanımız Tolga Akalın, Seçim İşleri Başkanımız Şenol Sunat ve Kadın Politikaları Başkanımız Ünzile Yüksel ile Genel Merkez’deki makamlarında genel ve yerel gündem üzerine değerlendirmeler yaptık.

Parti kurmaylarımızın tamamından, Bursa’daki faaliyetlerimizin Genel Merkez’de ve ülke genelinde ses getirdiğine ilişkin övgü dolu yorumlar duymak şevkimizi bir kat dağa artırdı. Osmangazi ilçesi olarak dikkat çeken faaliyetlerimizin altının çizilmesi de, yaklaşan seçimler öncesi moral motivasyonumuzu artıran izlenimlerimizin başında yer aldı. Bu vesileyle, işinden gücünden ve ailelerinden zaman ayırıp fedakarlık göstererek Ankara programımıza yoğun şekilde katılım gösteren tüm dava arkadaşlarımı gönülden kutluyorum”

İYİ Parti Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu’nun Ankara ziyaret programında şu isimler yer aldı: Dr. Mehmet Hasanoğlu, Erkan Sinanoğlu, Şerafettin Demir, Makbule Ersü, Himmet Demirci, Binay Altınel, Aytaç Cihan, Gencal Örnek, Hatice Elele, Şemsi Karaaslan, Demet Erden, Kemal Arıkan, Ahmet Kamanlı, Erdal Karadağ, Mehmet Dinç, Aydın Vatansever, Meral Öztorun, Resül Gödek, Özcan Yener, Gülizar Kaplan, Arif Pulat, Bülent Turhan, İsmail Türker, Ali Gündiler, Yaşar Bayram, Ali Şen, Ali Ekber Yersel, Serpil Şişik, Özden Ermutlu, Özgür Taslak, Esin Kaynar, Şafak Temiz, Halit Araz, İbrahim Başaran, Orhan Akar, Furkan Yılmaz, Metin Koçan, Tülin Güneş, Mehmet Güven, Talat Çinici, Oğuz Sallamacı, Fatma Küçük, Selvinaz Arı, Mithat Sami Keskin, Halil Tüfekçi, Celal Yıldırım, Sezgin Ülgü, Yavuz Yıldırım, Uğur Semiz ve Nurettin Büyükdere.