‘DAĞ BÖLGESİ İLE ŞEHİR MERKEZİ YAKINLAŞACAK’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘DAĞ BÖLGESİ İLE ŞEHİR MERKEZİ YAKINLAŞACAK’

Bu haber 19 Ocak 2022 - 11:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Setenay Yüksel Olguner ile birlikte yapımı devam eden ve dağ bölgesi ilçeleri ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Doğancı Barajı Varyantı inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan, 1998 metre uzunluğu olan ve 24 saat çalışma esası ile 200 kişilik çalışan kadrosuyla yapımı devam eden inşaatın mümkün olan en kısa sürede tamamlanabilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Gürkan, aynı zamanda 240 metrekarelik viyadük ve 1,3 kilometrelik yol yapımını da içeren proje tamamlandığında dağ ilçeleri ile şehir merkezi arasındaki mesafenin 1,6 kilometre kısalıp, ulaşımın rahatlayacağını hatırlattı.

Karayolları 14. Bölge Müdürü Umut Akyazı’nın eşliğinde inşaat alanında incelemelerde bulunan Davut Gürkan, Bursa’nın her noktasında olduğu gibi bünyesinde barındırdığı tüm potansiyelleri ile şehrin önemli değerleri olan dağ bölgesi ilçelerinde her anlamda kalkınmanın sağlanıp, bölgenin hak ettiği hizmetleri alabilmesi için çalışmaların takipçisi olduklarını söyledi.

Başkan Gürkan, iki taraflı olarak kazı çalışmaları süren projenin, bölgedeki zemin yapısına bağlı olarak en kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, “Gerek merkezi hükümetimiz gerekse de yerel yönetimlerimiz tarafından Bursa’mızın her noktasına şehrimize yakışır hizmetler getiriliyor ve aralık vermeden yeni projeler üretiliyor. Bu anlamda bizlere destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.