TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAKİ SORUŞTURMA NE OLDU? « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NDAKİ SORUŞTURMA NE OLDU?

Bu haber 14 Ocak 2022 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, Devlet Denetleme Kurulu’nun Tarım ve Orman Bakanlığı’nda başlattığı soruşturmanın sonucunda hangi bilgilere ulaşıldığını sordu. Aydın, “DDK suç unsuru buldu mu? Bulduysa kimler hakkında işlem yapıldı?” sorularını yöneltti.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak faaliyet yürüten Devlet Denetleme Kurulu (DDK), geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman Bakanlığı hakkında soruşturma başlatmıştı. Konuyu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soran CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, soruşturmanın asıl konusunun Türkiye’ye canlı hayvan ithalatında yaşanan aksaklığın “maddi çıkar” karşılığında giderilmesi olduğunu kaydetti.

Aydın şunları söyledi: “Bir başka deyişle; rüşvet alınması karşılığında bürokratik sorun giderilmesiydi. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre;  Tarım ve Orman Bakanlığı’nda rüşvet karşılığında bürokratik sorunun çözülmesiyle ilgili bazı isimler, gelişmeleri Cumhurbaşkanlığı’na iletti. Ardından devreye DDK girdi. Kurulda görevli savcılar, iddiaların araştırılmasıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı hakkında soruşturma başlattı”

“DDK’ NIN SORUŞTURMA BAŞLATTIĞI BAŞKA BAKANLIK VAR MI?”

Aydın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a şu soruları yöneltti: “Devlet Denetleme Kurulu’nun Tarım ve Orman Bakanlığı’nda başlattığı soruşturmanın sonucunda hangi bilgilere ulaşıldı? Devlet Denetleme Kurulu ortada suç unsuru buldu mu? Buldu ise kimler hakkında nasıl bir işlem yapıldı? Adli bir soruşturma başlatıldı mı? DDK raporunu kamuoyuna açıklayacak mısınız? DDK’nın soruşturma başlattığı başka bakanlık var mı?”