‘HASTA SAYISI ARTSIN DİYE VATANDAŞI MAĞDUR ETTİNİZ’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘HASTA SAYISI ARTSIN DİYE VATANDAŞI MAĞDUR ETTİNİZ’

Bu haber 06 Ocak 2022 - 15:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Uludağ Üniversitesi’ne giden 48 ve 48A otobüslerinin seferden kaldırılmasının, kent merkezinde oturan, özellikle de sağlık sorunu yaşayan vatandaşlarda çok büyük mağduriyet yaşattığını vurguladı.

Tıp Fakültesi’ne giden vatandaşların, bilinçli olarak, ‘hasta garantili’ Şehir Hastanesi’ne yönlendirildiğini belirten Türkoğlu, “Bu mu sizin sağlıkta çağ atlattık dediğiniz sistem. Sağlığı da sıradan bir ticarete dökecek kadar mı rant hırsı bürüdü gözlerinizi?” diye ateş püskürdü.

KULAKLARINIZ ÇINLIYOR MU?

Heykel ve civarı başta olmak üzere kent merkezinde oturan vatandaşların yanı sıra, üniversite öğrencilerinin de mahrum edildiğine işaret eden Selçuk Türkoğlu şöyle konuştu; “Uludağ Üniversitesine giden bu iki otobüsün seferden kaldırılmasının, U.Ü. Tıp Fakültesi’ne giden hastaları Şehir Hastanesi’ne yönlendirmek için yapıldığı net olarak belli. Şehir Hastanesi’nin hasta garantili sistemini desteklemek için yapıldığı çok açık olan bu ticari uygulama vatandaşı mağdurdan da öte perişan etti, haberiniz olsun.

Heykel civarında oturan vatandaşlar, tek ulaşım imkanı olan bu otobüsler seferden kaldırıldığı için aktarmalı olarak trene binmek zorunda kalıyor ve özellikle de hasta vatandaşlar, yollarda per perişan vaziyette bırakılıyorlar. Sadece sabahları sefer sayıları arttırılan hafif raylı sistem de yetersiz kalınca sorun çok daha büyüyor.

Üniversiteye gitmeyi engellemek için kaldırılan otobüslere alternatif olarak, Şehir Hastanesi’ne direkt ulaşım için sefere koyduğunuz H4 otobüsü meselesi de ayrı bir garabet. Bu otobüsün seferi, sabah 06.40’da başlayıp akşam 20.00’de bitiyor. Öyle olunca ne oluyor? Biz söyleyelim. Akşam 20.00’den sonra verilen tahliller için vatandaş özel hastanelere yönlendirilmiş oluyor veya zorunlu olarak taksi ile Şehir Hastanesi’ne gitmeleri bekleniyor. Ayrıca H4 otobüslerinin, hafta sonları da, saat 18.00’de son seferlerini yapmaları ayrı bir ulaşım sorunu yaratıyor.

Bu arada 48 ve 48A otobüslerinin seferden kaldırılması, halkın yanı sıra, abonman alan öğrencileri de aktarma yapmaya mahkum ediyor. Bu da pek tabi ki artı biniş sayısı demek oluyor. Yani öğrenci kardeşlerimiz de abonman kartları ile artık ayı zor getirdikleri için tıpkı halkımız gibi onlar da sizin kulaklarınızı çınlatıyorlar, bilmiş olun”

İPTAL EDİLEN 48 NO’LU OTOBÜS GÜZERGAHI

Uludağ Üni, İzmir yolu, Acemler, Cumhuriyet Lisesi, Kükürtlü, Altıparmak, Heykel, Ördekli dönüş.

48A NO’LU GÜZERGAH

Uludağ Üni, 3 Mart Azizoğlu İÖO, Hakan Sepetçi Cd, 520. Sk. Armağan gerçekçi Cd, Av. Cengiz Göral Cd, Necip Hablemitoğlu Cd, Uğur Mumcu Bulvarı, Özlüce İstasyonu, Ertuğrul İstasyonu, Hipodrom Bülent Ecevit Cd, Küçüksanayi İstasyonu, İzmir Yolu, Acemler, Cumhuriyet Lisesi, Armutlu Meydanı, Hamzabey Camii, Muradiye, Devlet Hastanesi, Heykel, Ördekli, Altıparmak dönüş.