“BURAYA ‘OTOPARKLI MEYDAN’ OLMALIDIR” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

“BURAYA ‘OTOPARKLI MEYDAN’ OLMALIDIR”

Bu haber 21 Kasım 2021 - 16:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu, Hükümet Konağı’nın yıkılmasıyla oluşan alanın meydan, altının da en az bin araçlık otopark olması gerektiğini vurguladı.

Bölgede otopark sıkıntısının had safhada olduğuna değinen Hatipoğlu, “Mudanya’da otopark sıkıntısını çözmeden trafik sorununu çözmek imkansızdır. O nedenle yetkililer bu önerimizi zaman yitirmeden gerçekleştirmek için harekete geçmelidirler” dedi.

‘ORTAK AKIL BÖYLE İSTİYOR’

Başkan Hatipoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bilindiği gibi Mudanya’nın girişinde bulunan Hükümet Konağı’nın yıkılmasıyla o bölgede büyük bir alan oluştu. İşin uzmanlarıyla yerinde incelemeler yaptık ve gördük ki, bu alanda yeraltına inilerek en az 1000 araçlık otopark yapılabiliyor. O bölgenin ne denli bir otopark sıkıntısını yaşadığını bütün Mudanyalılar biliyor. Kapasitesi yüksek bir yeraltı otoparkı, bu kangren olmuş derdi tamamen olmasa bile büyük ölçüde çözecektir. Otoparkın üzeri ise yine yeşil alan olarak bırakılıp, dört başı mamur ve gerçekten işlevsel bir meydan olarak pekala değerlendirebilir.

Böyle bir yatırım, ilçemiz genelindeki büyük otopark sıkıntısının çözümü için ilk adım olarak da kabul edilmiş olur. Çünkü Mudanyalı hemşehrilerimiz biliyorlar ki, ilçede otopark çilesi bitmeden, trafik sıkıntısını çözmek asla mümkün olmayacak. Zaten ortak akıl da bunun böyle olmasını gerektiriyor. İYİ Parti Mudanya İlçe Teşkilatımız adına yetkililere seslenerek, önerimizi bir an önce hayata geçirmeleri talebimizle çağrıda bulunuyoruz”