KARACABEY BELEDİYESİ’NDE KADININ GÜCÜ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY BELEDİYESİ’NDE KADININ GÜCÜ

Bu haber 22 Ekim 2021 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi’nde önemli bir görevlendirme gerçekleştirildi. Karacabey Belediyesi’nde meclis üyeliği görevini yürüten Hatice Kılıç, Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, yeni görevinde Hatice Kılıç’a başarılar diledi.

KADININ GÜCÜNÜ HER ZAMAN KULLANMAKTAN YANA OLDUK

Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “Karacabey’in kadınlara verdiği önemi geçmişte de görebiliriz. Bursa’da ilk kadın belediye başkanı olan Şükran Yemişçioğlu’nu bu noktada anmak istiyorum. Bizler de belediyede çalışmalarımızda kadının gücünü her alanda kullanmaktan yana olduk. Uzun dönemdir Kadın Başkan Yardımcımız ile çalışıyoruz ve yönetimin her kademesinde kadın çalışma arkadaşlarımızla bir aradayız. 3 Başkan Yardımcımızın 2’si kadın. Kadınlara verdiğimiz önemi sözde değil özde yaşıyoruz ve yönetim kadrolarımıza aksettiriyoruz. Bu anlamda Hatice Kılıç’a da yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HATİCE KILIÇ KİMDİR?

Karacabey Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Hatice Kılıç, AK Parti Karacabey Belediyesi Meclis Üyeliği görevini 2014 yılından bu yana yürütmekteydi. Ayrıca Bütçe, Hukuk, Kadın Erkek Eşitliği, Denetim, Avrupa Birliği Projeleri Değerlendirme komisyonlarında da görev alan Kılıç, aynı zamanda eski bir eğitimci. Evli ve 3 çocuğu olan Kılıç, Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediye Birliği üyeliği görevlerinde de yer aldı.