‘DEVLETİMİZ ESNAFIMIZI DARDA BIRAKMADI’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘DEVLETİMİZ ESNAFIMIZI DARDA BIRAKMADI’

Bu haber 22 Eylül 2021 - 15:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, 7. Bölge Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin Başkanlığına güven tazeleyerek yeniden seçilen Bahri Şarlı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Kemal Ermiş’in de hazır bulunduğu ziyarette, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Vekili görevinde de bulunan Bahri Şarlı, esnafın kooperatiften aldığı krediler, pandemide esnafın çalışma biçimi, 7. Bölge Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin projeleri ve çalışmaları hakkında Vekil Ahmet Kılıç’a bilgi verdi.

Ziyarettin ardından değerlendirmede bulunan Vekil Ahmet Kılıç, “Bursa’mızda esnaf camiası adına birçok başarılı işin altında imzası bulunan Başkan Bahri Şarlı’dan esnafımıza sağlanan kredi desteği ile esnafa sunulan imkânların artması hakkında bilgi aldık. Esnafımız sağlanan desteklerden gayet mutlu, bu noktada özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafa verdiği desteklerin faydalarını ve esnafımızın mutluluğunu görmek bizi gururlandırdı. Devletimiz canını dişine takarak çalışan, üreten esnafımızı çok şükür darda bırakmadı. Bursa esnafımızın pandemi döneminde devletimizin sağladığı desteklerden yararlanarak rahatladığını duymak, vatandaşımızın yüzünün güldüğünü görmek bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET VE VEKİL KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Ziyaretinden dolayı AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç’a teşekkür eden TESKOMB Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı da, hükümetin kendilerine çok sayıda destekte bulunduğunun altını çizerek, “Biz, siyasi iradenin desteği olmadan ne kadar çalışırsak çalışalım olmaz. Siyasi iradeyi yanımızda görmek ve dar günümüzde yardımımıza koşacağını bilmemiz bize güç veriyor. Hükümetimizin bize sağladığı destekler esnafımıza nefes aldırdı. Kooperatiflerimiz bizden aldıkları kredilerle işlerini genişlettiler. Hükümetimizin ve sizin gibi vekillerimizin desteğini yanımızda hep hissediyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Vekil Ahmet Kılıç, TESKOMB Genel Başkan Vekili ve 7. Bölge Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Bahri Şarlı eşliğinde esnaf ziyaretinde bulunarak hayırlı işler dileklerini iletti.