HER ŞEY DAHA GÜZEL BİR KARACABEY İÇİN « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

HER ŞEY DAHA GÜZEL BİR KARACABEY İÇİN

Bu haber 09 Eylül 2021 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2021’i ‘altyapı yılı’ olarak ilan eden Karacabey Belediyesi’nin, bu konudaki kararlı çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe merkezinde sürdürülen altyapı çalışmaları kapsamında kazılan yollardaki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Özkan, kazılan sokaklarda işlemi biten bölgelerin asfaltlanarak yeniden kapatıldığını belirterek, gerçekleştirdiği incelmelerde teknik personelden hem altyapı hem asfaltlama çalışmaları hakkında bilgi aldı.

KRONİK SORUNLAR SONA ERİYOR

Karacabey Belediyesi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve devletin de katkılarıyla ilçede kronik bir sorunu sona erdirdiğini belirten Başkan Özkan, bir yandan elektrik hatlarının yer altına alındığını, diğer yandan içme suyu şebekesinin yenilendiğini ve yakında kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının da onarılacağını belirterek, vatandaşlardan biraz daha sabırlı olmasını diledi.

Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın en büyük şikâyeti yollar konusuydu. Altyapı çalışmalarının elzem olduğunun, gelecek adına yapılan yatırımlar olduğunun vatandaşımız da farkında. Bir insanın ortalama ömrü kadar hizmet verecek yatırımlar yapılıyor. Bu yapılan çalışmalardan şu anda yaşayan vatandaşlarımızın çocukları ve torunları da istifade edebilecek. Dolayısıyla çalışmalardan dolayı yaşanan bu geçici sıkıntıya karşı vatandaşlarımızdan bir miktar daha sabretmelerini bekliyoruz. Her şey daha güzel bir Karacabey için” ifadelerine yer verdi.