KARACABEY’DE ULAŞIM RAHATLIYOR! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY’DE ULAŞIM RAHATLIYOR!

Bu haber 01 Eylül 2021 - 15:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi’nin 2021’i ‘altyapı yılı’ olarak ilan etmesiyle birlikte, kentte bu konuda önemli adımlar atılıyor. Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi.

Başkan Ali Özkan’ın gerçekleştiği ziyaretlerde ilk durağı Kulakpınar Mahallesi oldu. Burada Mahalle Muhtarı Ali Karakuş ve vatandaşlar, Karacabey Belediye başkanı Ali Özkan’a memnuniyetlerini ifade ettiler. Başkan Özkan da, bu yılı altyapı ve yol yılı ilan ettiklerini belirterek, çalışmaların devam eden yıllarda da aynı şekilde süreceğini kaydetti.

BANDIRMA YOLUNA RAHAT ULAŞIM İMKÂNI

Yeniköy yolu üzerinden çıkılarak, dağlık alanda bulunan kırsal mahalleleri kapsayan bu çalışmalar ile Bandırma yoluna rahatlıkla ulaşımın sağlanabileceğini sözlerine ekleyen Özkan, ihtiyaçların karşılanmaya devam edeceğini de ifade etti.

Başkan Özkan; Kulakpınar Mahallesi’nin ardından Yarış, Güngörmez, Dağesemen, Kedikaya, Gölecik ve Karasu mahallelerinde yapımı tamamlanan yol çalışmalarını da inceleyerek, vatandaşların ve muhtarların görüş ve önerilerini dinledi.

HAYAT STANDARDINI YÜKSELTEN HAMLELER

Başkan Ali Özkan, incelemelerinin sonunda yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, yollarla ilgili talepleri vardı. Bunları sırasıyla yerine getiriyoruz. Bir taraftan içme suyu, bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi, havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürerken, diğer taraftan da ihtiyaç duyulan mahallelere de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Birçok mahallemizde stabilize yol çalışması tamamlandı. Karacabey’de ‘üçlü olsun güçlü olsun’ mottosuyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey’de Belediyemizin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğü de hummalı çalışmalarıyla Karacabeyli vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltemeye devam ediyorlar. Bu anlamda, bize katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a,tüm Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

MAHALLELİLER MEMNUN

Kırsal mahallelerden Gölecik Muhtarı Güner Kaza ve Güngörmez Erol Batır da yaptıkları açıklamalarda, mahallelilerin çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a ve ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.