‘KARACABEY EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

‘KARACABEY EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR’

Bu haber 31 Ağustos 2021 - 14:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Açıklamasına, “Değerli meslektaşlarım, saygıdeğer veliler, sevgili öğrenciler” diyerek başlayan Dingin, şunları söyledi; “Yaklaşık 1000 öğretmen ve personel ile 14.000 öğrencimizle, ilçe merkezimizde 2 Anaokulu, 8 İlkokul, 10 Ortaokul, 10 Lise, uzak mahallelerimizde 3 Birleştirilmiş Sınıflı Okul, 9 İlk ve Ortaokul olmak üzere tüm kurumlarımız eğitim-öğretime hazır olarak 6 Eylül 2021 tarihinde ilk zil sesiyle herhangi bir Pazartesi günü gibi 2021-2022 Eğitim-öğretim yılına başlayacaktır. Bu sebeple tüm sınıflar düzeyinde tüm öğrencilerimize kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve mükemmelleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır.

Bilindiği üzere Bakanlığımız, Covid-19 salgını sebebiyle Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda 2020-2021 eğitim-öğretim yılı uzaktan eğitim ve seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim yoluyla devam edildi. Yeni eğitim ve öğretim yılımıza ise 31 Ağustos 2021 tarihi itibariyle okul öncesi ve 1. sınıf uyum eğitimleriyle başlayacak olup, 6 Eylül 2021 itibariyle de tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitimle buluşacağız.

Okullarımızın yüz yüze eğitime hazırlanmasında ilçe Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu’nun talimatları doğrultusunda çalışmalar tamamlanmış olup, özellikle okul/bahçe temizliği ve temizlik personeli temininde katkı sağlayan Belediye Başkanımız Ali Özkan’a eğitim camiası adına teşekkür ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, personellerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş, görev başında şehit düşmüş meslektaşlarım ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum”