BAŞKAN ÖZKAN’DAN ‘DİKKATLİ OLALIM’ ÇAĞRISI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BAŞKAN ÖZKAN’DAN ‘DİKKATLİ OLALIM’ ÇAĞRISI

Bu haber 25 Ağustos 2021 - 18:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde, Karacabey Yeniköy yolu üzeri Taşlık mevkiinde çıkan yangın ilçede korkulu anların yaşanmasına neden olmuştu. Tarım arazileri ve meyve bahçelerinin yanı başında başlayan yangın, ekipler tarafından kısa sürede kontrol altına alındı.

Yangın sırasında Belediye Başkanı Ali Özkan da söndürme çalışmalarına katılmış ve ekiplerden bilgi almıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ali Özkan, vatandaşlara daha dikkatli olması gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

CAN VE MAL KAYBININ OLMAMASI SEVİNDİRİCİ

Başkan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Karacabey’e bağlı Yeniköy-Bayramdere yolu Taşlık mevkiinde geçtiğimiz gün bir yangın meydana gelmişti. Hamdolsun ki bu yangından dolayı herhangi bir can ve mal kaybımız oluşmamıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiyemiz, jandarma ve AFAD yetkililerimiz ile Karacabey Belediyesi personellerimiz hızlı bir şekilde yangına müdahale ederek, oradaki vatandaşlarımızla birlikte bu yangının büyümeden önlenmesini sağladılar. Ben, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Orada yaptığımız araştırmalar neticesinde, makilik alanda ve anız tarlasında çıkan bu yangının çıkış sebebi, muhtemelen bir izmarit veya bir ateşin yol kıyısındaki çalı, çırpılık otların tutuşmasına vesile olması. Ve böylece yangın, yüzlerce metre uzaklıktaki makilik alana ve anız tarlasına sıçramış. Dolayısıyla bu tecrübeyi hafif hasarla atlattık, herhangi bir kaybımız oluşmadı ama buradan ders çıkarmalıyız. Gelişi güzel sigara izmaritlerini, ateşleri ve ormandaki yolların kıyısındaki cam parçalarını etrafa bırakmamalıyız, çevreye atmamalıyız. Çünkü sonucunda hiç akla hayale gelmeyecek, hesap etmediğimiz ortamlar gerçekleşebilmektedir” dedi.

TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLAR ORTAYA ÇIKABİLİR

Başkan Ali Özkan sözlerine şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi güzel Türkiye’mizde birçok bölgemizde yangın felaketleri sonucu ciddi can kayıpları ve mal kayıpları yaşandı. Yaşamını yitirenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Ben buradan bir kez daha Karacabeyli hemşerilerime sesleniyorum: Lütfen dikkatli olalım, sigara izmaritlerini söndürmeden çevremize atmayalım. Gelişi güzel ateş yakmayalım, cam parçalarını doğada bırakmayalım, sonra telafisi mümkün olmayan hasarlarla karşılaşmayalım”