BURSA’NIN EN YAŞLI ÖĞRENCİSİ DİPLOMASINI ALDI « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BURSA’NIN EN YAŞLI ÖĞRENCİSİ DİPLOMASINI ALDI

Bu haber 14 Temmuz 2021 - 15:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeni yönetmeliklere uygun olarak öğrencilerine farklı yöntemlerle lise diploması kazandıran Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Mesleki Eğitim Merkezi bir ilke daha imza attı.

Bursa BESOB Başkan Vekili olan, Erkek Terziliği dalında Ustalık Belgesi sahibi olarak 12. sınıfa kayıt olup bu sınıfı başarıyla bitiren Fahrettin Bilgit, diplomasını Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’ndan aldı.

Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun, “Fahrettin Bey bundan sonraki hedefiniz nedir?” şeklindeki sorusuna Fahrettin Bilgit, “Ömrüm boyunca hiç bir zorluktan yılmadım. Bursa’nın Yenişehir ilçesinde terzi çırağı olarak başladığım meslek hayatıma çok değişik pozisyonlarda ve iş ortaklıklarında devam ettim. Şu an Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım. Bu yıl üniversite sınavına da girdim, öncelikli hedefim Adalet Meslek Yüksek Okulu okumak” diye cevap verdi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu da, Mesleki Eğitim Merkezlerinde ilköğretim veya ortaokul mezunu olan Kalfa ve Ustalık sahiplerine 1 yıl eğitim verilerek “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” diploması verilmesinin büyük kolaylık sağladığını belirtti.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İlhami Kösem ve Merkez Müdürü Vedat Kırbaş’ın katıldığı tören tebrik ve iyi niyet dilekleriyle sona erdi.