KARACABEY’E ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARACABEY’E ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU

Bu haber 24 Haziran 2021 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Bakırköy Mahallesinde lise seviyesindeki Özel Eğitim öğrencilerine hizmet vermek üzere Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulu’nun 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Dingin, şunları söyledi; “İlçemiz Bakırköy Mahallesinde lise seviyesindeki Özel Eğitim öğrencilerine hizmet vermek üzere Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulu 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete girecektir. Bu okulumuza Kurucu Müdür olarak Özel Eğitim Öğretmeni ve aynı zamanda Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü olan Müslüm Karataş görevlendirilmiş olup, okulumuzun tadilat ve eğitim-öğretime hazırlık çalışmaları başlamıştır.

İlçemizde Özel Eğitim Meslek Okulu olmadığı için Mustafakemalpaşa ilçesindeki Özel Eğitim Meslek Okulunda eğitim-öğretimlerine devam eden öğrencilerimiz, Karacabey Özel Eğitim Meslek Okulunun açılmasıyla Karacabey’de eğitim-öğretimlerine devam etme imkanı bulacaklardır.

İlçemize Özel Eğitim Meslek Okulu açılması; öğrencilerimizin topluma kazandırılması, öz güvenlerinin güçlendirilmesi, bu öğrencilerimizin iş gücünden faydalanması ve gündelik hayatta bağımsız bireyler olarak hayata tutunması için bir fırsat sağlayacaktır. Özel Eğitim Meslek Okulumuzda uygulamalı atölye dersleri yapacak bu öğrencilerimizin, meslek sahibi olarak sosyal hayatta yer almaları sağlanacaktır”