KIZILAY’DA KURBAN VEKALETİ 1050 TL « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KIZILAY’DA KURBAN VEKALETİ 1050 TL

Bu haber 22 Haziran 2021 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, ihtiyaç sahipleri için Vekâletle Kurban Kesimi Kampanyası başlattı. Başkan Özcan Susmaz, “Kurban bereketini tüm yıla yayacağız” dedi.

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası hakkındaki detayları basın toplantısı ile paylaştı. Susmaz, “Bursa’daki bağışçılarımızın, yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerinin kurban bereketini yıl boyunca yaşaması için gereken duyarlılığı göstereceklerine inanıyoruz” dedi.

VEKÂLET BEDELİ 1.050 TL

Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Özcan Susmaz, düzenlenen kampanyanın en büyük destekçilerinden birinin Bursa Şubesi olacağını belirterek, “Kurban etlerini milyonlarca mazlumun sofrasına ulaştıracağız. Yurtiçinde 2 milyon 200 bin ihtiyaç sahibinin kurban bereketinden faydalanması hedeflenirken, 20 ülkedeki 2.5 milyon ihtiyaç sahibine de ulaşılması amaçlanıyor. Bu yıl vekâlet bedeli, yurt içi ve yurt dışı için 1050 TL olarak belirlendi. Vekâlet sahipleri adına veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde kesiliyor. Kesilen kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilerek yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Böylece kurban bereketi, tüm yıla yayılacak” diye konuştu.

21 ÜLKEDE 150 BİNİ AŞKIN HİSSE

Özcan Susmaz, bağışçıların kurban vekâletlerini Türk Kızılay’a nasıl verebileceklerine ilişkin de, “Hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay Bursa Şubesi bağış hesaplarına Havale/ Eft yaparak, www.bursakizilay.org.tr adresinden, 0541-220-2440 / 0224-220-2440 numaralı telefonlarımızı arayarak bağış talebinizi iletebilirsiniz. Bursa özelinde yardımlaşmayı ve dayanışmayı çok iyi bilen bir şehir olduğumuzun özellikle altını çizmek istiyorum. Değerli bağışçılarımızın gücü ile bugüne kadar diğer şubelerimiz arasında başarılarımızı kanıtlayarak önemli bir fark yarattık. Fark yaratma sırası, şimdi de Kurban Vekaletinde. İnanıyorum ki çok başarılı bir süreç geçirecek ve Türk Kızılay Bursa Şubesi olarak yardımlaşma faaliyetlerimizle herkese örnek olacağız. Geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası sayesinde, Türk Kızılay bu yıl da Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerinin sofrasını şenlendirecek. Kampanya sayesinde Türkiye dâhil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesilmesi hedefleniyor” ifadelerini kullandı.