SKAL SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

SKAL SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK!

Mustafakemalpaşa Sedat Karan Anadolu Lisesi ‘Sınavla Öğrenci Alan Proje Okulu’ oldu.

Bu haber 11 Haziran 2021 - 13:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’nın ilk Anadolu Lisesi olma özelliği taşıyan, uzun yıllar başarılarıyla adından söz ettiren, akademik eğitimde kendisini ispatlamış ve birçok alanda ilklerin okulu olan Sedat Karan Anadolu Lisesi, “Sınavla Öğrenci Alan Proje Okulu” oldu.

Sedat Karan Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığınca ilçe ve bölgedeki ihtiyaçlar dikkate alınarak LGS (Liselere Giriş Sınavı) sonuçlarına göre 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren “Sınavla Öğrenci Alan Proje Okulu” olarak belirlendi.

Sedat Karan Anadolu Lisesi, alınan bu kararla Bursa ilinde eğitim öğretime devam eden 80 Anadolu Lisesi arasında ‘Sınavla Öğrenci Alacak Proje Okulu’ olma özelliği taşıyan 11 Anadolu Lisesinden birisi oldu.

Buna göre Sedat Karan Anadolu Lisesine, 2021-2022 eğitim öğretim yılında “Sınavla Öğrenci Alan Proje Okulları Yönetmeliği” çerçevesinde 9. sınıf düzeyinde 4 şube ve 120 kişilik öğrenci kontenjanı belirlenmiş oldu.

Yaşanan bu gelişmenin ardından açıklamada bulunan Sedat Karan Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Karabayır da, “İlçemiz eğitim öğretimi adına çok önemli bir kazanım olan bu kararın, öğrencilerimize, velilerimize, tüm eğitim öğretim camiamıza ve ilçemize hayırlı olmasını dileriz” dedi.