BAŞSAVCI VE HAKİMLER VEDA ETTİ! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BAŞSAVCI VE HAKİMLER VEDA ETTİ!

Karacabey’de tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı ve 2 Hakim için veda töreni düzenlendi.

Bu haber 10 Haziran 2021 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de, Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi’nin 25 Mayıs 2021 tarihli Adli Yargı Kararnamesi ile tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay ile Hakimler Recep Bardakçı ve Muhammet Keskin için veda töreni düzenlendi.

Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Uyanık, KTSO Başkanı Naci Güncü, Adliyede görevli Hakim ve Savcılar, Bursa ve çevre ilçelerde görev yapan Hakim ve Savcılar ile avukatlar katıldı.

Veda töreninde konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay, şunları söyledi; “Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin takdir ve tasvipleri ile 2019 yılı Haziran ayında memleketin cennet köşesi Karacabey’de başladığımız Cumhuriyet Başsavcılığı görevimiz, yine aynı dairenin takdir ve teveccühleri ile yeni görev yerimiz memleketin başka bir cennet köşesi Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı olarak belirlenmesi nedeniyle bugün itibariyle sona ermiştir.

Devletimizin ve milletimizin tarafımıza tevdii ettiği adalet dağıtma görevini, diğer tüm meslektaşlarımız gibi layıkıyla yerine getirmeye çaba sarf ettik. Karacabey’de görev yaptığımız yaklaşık 2 yıllık süre içinde, Türk Yargı Teşkilatı’nın bir parçası olarak ve halkımıza kusursuz adalet hizmeti sunabilmek, adalete olan güveni daha da yükseltmek ve kamu vicdanını tatmin etmek gayesiyle görev yaptık.

Bu manada adli vakalara zamanında müdahale ederek soruşturmanın ilke ve kuralları doğrultusunda, etkin soruşturma, gizlilik, masumiyet karinesi, yargıda zaman yönetimi gibi bir kısmını saydığım adaletin olmazsa olmaz kurallarını etkin şekilde uygulayarak, arzu edilen adaletin gerçekleşmesi yönünden ciddi çabalar sarf ettik. Bu süreçte yargı hizmetlerinin tüm bileşenleri ile sürekli iletişime açık olduk.

Adliyemizin fiziki ve personel durumunu şartların elverdiği ölçüde uygun hale getirerek Hakim meslektaşlarımızın görevlerini layıkıyla ve zamanında yerine getirmelerinde kendilerine yardımcı olduk. Adliyemizde görev yapan Hakim ve Cumhuriyet Savcısı arkadaşlarımla birlikte bizlere verilen görevi ekip ruhu içinde pozitif bir çalışma ortamında ifa ettik.

Anayasamızın, kanunlarımızın ve diğer mevzuatta karşılığını bulan, evrensel insan hakları ilke ve prensiplerini etkin ve tavizsiz şekilde uygulayarak, insanımızın layık olduğu adaleti dağıtmak oldu muradımız.

Karacabey Adliyesindeki görev süremizin sona ermesi vesilesiyle adliyemiz tarafından düzenlenen vedalaşma programımıza katılma inceliği göstererek bizleri onurlandıran Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanımız Ali Özkan’a, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkan ve Üyelerine, Hakim ve Cumhuriyet Savcısı arkadaşlarımıza, Jandarma Komutanımız ve Emniyet Müdürümüz ile onların personellerine, Oda ve Borsa Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, fedakarca görev yapan kıymetli personelimize, 2021 yılı ana kararnamesi ile görev yerleri değişen Hakim meslektaşlarıma teşekkür ediyor, yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum”

Başsavcı Günay’ın ardından konuşan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, “Bizim, Başsavcımızla 10 ay gibi bir süre çalışma imkanımız oldu. Bu süre zarfında gayretli çalışmalarını yakından gördük. Kaymakamlık olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarını temsilen kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhuriyet Başsavcımız, Güzellikler Şehri Karacabey’imizde diğer hakim arkadaşlarımızla birlikte hoş bir sada bıraktı. Kendisinin Adliye personelimizle birlikte hukukun üstünlüğü noktasında değerli gayretleri oldu. Bizde kendisiyle, bütün kurum ve kuruluşlar olarak uyumlu bir süreç geçirdik. Ben Karacabey halkı adına Başsavcımıza ve Hakimlerimize hizmetleri adına teşekkür ediyor, bundan sonraki görev yerlerinde başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Programın son konuşmasını ise, Karacabey Cumhuriyet Savcısı Hidayet Eraslan yaptı. Savcı Eraslan konuşmasında, “Uzun bir süredir birlikte çalışma imkanı bulduğum ve kendisinden meslek etiği olmak üzere birçok şey öğrendiğim Serdar Başsavcıma veda etmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Adliyemize ve bize olan katkıları için kendisine teşekkür ediyor, yeni görev yerinde de meslek hayatını başarıyla sürdürmesini temenni ediyorum. Ayrıca adliyemizden tayin olan Hakimlerimiz Recep Bardakçı ve Muhammet Keskin’e de yaptıkları hizmetler için teşekkür eder, yeni görev yerlerinde başarılar dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından program, tayini çıkan Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Günay ile Hakimler Recep Bardakçı ve Muhammet Keskin’e teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi.

Alper TUNALI