KARASU MAHALLESİ MUHTARINI SEÇTİ! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KARASU MAHALLESİ MUHTARINI SEÇTİ!

Bu haber 07 Haziran 2021 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’in Karasu Mahallesi’nde Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı ve İlçe Seçim Müdürlüğü gözetiminde Pazar günü yapılan ‘ara seçim’de muhtarlığa Hüseyin Özsoy seçildi. Karasu Muhtarı Ümit Bakırtaş’ın, geçmişte yaşanılan bir olay sebebiyle devam eden hukuki davasının kesinleşmesi neticesinde geçtiğimiz Mart ayında tutuklanması sonrası, alınan karar gereği Karasu’da muhtarlık seçimlerinin yapılmasına karar verilmişti.

Bu doğrultuda 6 Haziran 2021 Pazar günü Karasu’da yapılan muhtarlık seçimini, görevi vekaleten yürüten Hüseyin Özsoy kazandı. 2 adaylı seçimde Sadettin Bakırtaş’ın 21 oyuna karşılık 57 oy alan Hüseyin Özsoy, Karasu Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde, Karasu Mahallesi’nde 88 seçmenin bulunduğu öğrenildi. Ayrıca, 2 günlük itiraz süresinin ardından Hüseyin Özsoy’un muhtarlığı da resmiyet kazanacak.

Öte yandan Karasu’nun yanı sıra Bursa’nın 8 ilçesinde çeşitli nedenlerle muhtarları olmayan 12 mahallede seçmenler sandık başına gitti. Yüksek Seçim Kurulu’nun bazı illerdeki 764 köy ve mahallede farklı sebeplerle boş bulunan muhtarlık veya ihtiyar heyeti için seçim yapılacağını duyurmasının ardından vatandaşlar yeniden seçim heyecanı yaşadı.

Osmangazi’nin Reyhan ve İntizam, Nilüfer’de Tahtalı, Yıldırım’da Selçukbey, İznik’te Müşküle, İnegöl’de Mahmudiye, Osmaniye, Sarıpınar ve Mesudiye, Harmancık’ta Karaca, Orhaneli’de Kusumlar ve Karacabey’in Karasu Mahalleleri’nde sandık kuruldu. Bu mahallelerde 142 sandıkta kayıtlı toplam 39 bin 825 seçmen bulunuyor. Seçmenler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında oylarını kullandı.