Polislerimizin ek gösterge hakkını verin! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Polislerimizin ek gösterge hakkını verin!

Bu haber 10 Nisan 2021 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Tam 176 yıldır gecesini gündüzüne katarak güvenliğimizi sağlamak için hizmet veren emniyet teşkilatımızın tüm cefakar mensuplarını yürekten kutluyorum” dedi.

10 Nisan 1845 yılında yayınlanan Polis Nizamnamesi’yle temelleri atılan Türk Polis Teşkilatı’nın bu yıl 176. yıl dönümü kutlanıyor. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, bu vesileyle kutlanan Polis Haftası’nın önemine değindi.

Emniyet mensuplarının tam 176 yıldır çok büyük fedakarlıklarla görev yaptığını vurgulayan Türkoğlu, “Milletimizin en önemli ihtiyacı toplumsal huzur ve güvendir. Bunu sağlayan da gecesini gündüzüne katan emniyet teşkilatımızın cefakar mensuplarıdır” dedi.

Polislerin en başta gelen sorunlarının özlük hakları ve çalışma şartlarıyla ilgili olduğunu ifade eden Türkoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Güvenlik görevlilerimizin durumlarının maddi manevi iyileştirileceğine yönelik hep umut verici sözler verilir ve her seferinde vaatlerde bulunulur. Sonrasında yapılan ise sadece bir parmak bal çalınmasıdır.

Mesela polisin çalışma saatlerini, maaş düzenlemelerini ve özellikle de emeklilik haklarını düzenleyen çalışmaların neredeyse her yasama yılında defalarca kanunlaştırılacağı söylenir ancak bir türlü herhangi bir gelişme olmaz.

3600 YALAN OLDU

Örneğin polisin en başta gelen isteği, ek göstergelerinin yükseltilmesiydi. Büyük çoğunluğu yükseköğrenimli olan emniyet mensupları haklı olarak 3600 ek gösterge istiyor, birçok kadroya verilen bu ek göstergenin kendilerine de verilmesini bekliyorlardı; ne yazık ki halen daha sabırla beklemeye devam ediyorlar.

Mevcut iktidar döneminde maalesef konu ile ilgili verilen ve Meclis Genel Kurul gündemine taşınan kanun teklifleri her seferinde reddediliyor. Bu yüzden, polis camiasının umutları pek çok kez yıkılıyor.

Bizim anlayışımıza göre polis iktidarın değil, devletin ve milletin polisidir. Ona verilecek maddi manevi destek doğrudan devletimize verilmiş demektir ve bu da, daha huzurlu daha güvenli bir toplumun tesisi anlamına gelecektir.

O nedenle Polis Haftası dolayısıyla İçişleri Bakanına buradan bir çağrıda bulunuyorum. Gelin bu konuda bir cesaret örneği gösterin ve polise 3600 ek gösterge hakkını tanıyacak yeni bir tasarıyı bizzat hazırlatıp tarihe geçin. İYİ Parti’nin bütün gücü ve samimiyetiyle yanınızda olduğunu göreceğinizden hiç kuşkunuz olmasın.

Bu vesileyle; milletimizin güven ve huzuru uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen, devletimizin bekası, ülkemizdir asayişi için cefakarla çalışan tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı gönülden kutluyor, her birine sağlık içinde hayırlı görevler diliyorum”