İHH’dan ‘Arama ve Kurtarma Ekibi’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İHH’dan ‘Arama ve Kurtarma Ekibi’

Bu haber 06 Nisan 2021 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İHH Karacabey Temsilcisi Mustafa Sevinç, temsilcilik bünyesinde faaliyete geçirdikleri ‘Arama ve Kurtarma Birimi’ hakkında bilgiler verdi.

Sevinç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Afet durumlarında arama ve kurtarma çalışmaları için Karacabey halkından gönüllü ve liyakatli kişilerden oluşan bir Arama ve Kurtarma Ekibi’nin oluşması için bir yıl önce çalışmalara başladık.

Sekiz kişiden oluşan ekibimiz, Afet Koordinasyon Merkezi’ne (AKOM) giderek, bir günlük eğitim aldı. AKOM, Bursa İHH eğitim binasında düzenlenen eğitimde Arama ve Kurtarma üzerine görsel bilgilendirmede bulunuldu.

Bu arkadaşlarımızdan biri, belgeleri ve eğitimi ile tam donanımlı olarak göreve hazır. Giresun’da ki sel felaketi ile Elazığ ve İzmir depremlerinde en önde görev almıştır.

Karacabey’de oluşturduğumuz bu sekiz kişilik ekip, acil durumlarda devreye girecek. İlçemiz ve memleketimizde afet durumlarında Arama ve Kurtarma çalışmalarına katkı sağlamak ve hayat kurtarmak için donanımlı bir ekip oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Eğitimlerimiz İHH Bursa Arama ve Kurtarma ekibi ile birlikte, belirli periyotlarla sürekli olarak devam edecek”

İHH Karacabey Temsilcisi Mustafa Sevinç, “Doğal afetler ve acil durumlarda, Arama ve Kurtarma Ekibimiz ile birlikte her zaman halkımızın yanında olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.