Halkımızın mağduriyeti acilen giderilmeli « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Halkımızın mağduriyeti acilen giderilmeli

Bu haber 02 Nisan 2021 - 15:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, geçtiğimiz hafta toprak kayması meydana gelen tarihi Tophane surlarının bulunduğu Kavaklı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Evlerinin boşaltılmasından dolayı bir haftadır akrabalarının evlerinde yaşayan, ne yapacaklarına dair yetkililerden hiçbir bilgi alamayan mahalleli, Erkan Aydın’a yalnız bırakılmalarından dolayı şikayet etti.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın toprak kaymasından etkilenen Kavaklı Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Aydın’a Mahalle Muhtarı Serap Özbay eşlik etti. Yaşanan afetin bıraktığı hasarı yerinde inceleyen Aydın, büyük bir felaketten dönüldüğünün ve can kaybı olmamasının en büyük tesellileri olduğunu kaydetti.

Afetin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen yetkililerin vatandaşla herhangi bir bilgi paylaşmamasının doğru olmadığını söyleyen Aydın şunları söyledi: “Artık vatandaşların bu evlerin içine girebilme şansı hemen hemen hiç yok. Bir an önce ilgili bakanlığın, büyükşehir belediyesinin bu konuda hızlı karar alarak bölge sakinlerini mağdur etmeden, haklarının verileceği şekilde bir dönüşüme girilmesi gerekiyor. Öncelikle halkımızın mağduriyetinin bir an önce giderilmesi ve özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin bir an önce gelip burada bilgilendirme yapması ve haklarının verileceğiyle ilgili konuyu takip etmelerini talep ediyoruz. Konunun takipçisi olacağım”