KTSO’dan Kadın Girişimcilere öncelik « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO’dan Kadın Girişimcilere öncelik

Bu haber 28 Mart 2021 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu toplantısı, yaklaşık bir yıldır online ortamda gerçekleştirilen buluşmaların ardından pandemi kurallarına uyularak 2021 yılında ilk kez yüz yüze yapıldı.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve gündeme dair konular haricinde önümüzdeki dönemde yapılacak eğitim, seminer ve etkinlik faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda; geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “Tarımda 21 Özgün Kadın” konusuyla, “Ben Yaptım Sen de Yaparsın!” sloganı ile tarımsal üretimde başarılı olmuş, kendi fikrini hayata geçirmiş 21 ilham veren hikâyenin kahramanları arasında yer alan ve aynı zamanda Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi de olan Dağkadı Köyü Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Aylin Yıldız’a, Karacabey Ticaret Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Janset Karaca tarafından hediyeler takdim edildi.

Toplantının başlangıcında söz alan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, “Her zaman kadın girişimcilere söylediğim ‘Türk Kadınının isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur’ sözümü haklı çıkardıkları için hem Kadın Girişimcilerimizi, hem de ilçemizi gururlandırdıkları için başta Aylin Yıldız Hanım’ı ve tüm kooperatif üyesi arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Karacabey KGK Kurulu Başkanı Janset Karaca ise, “2021 yılında ilk kez yüz yüze gerçekleştirdiğimiz Kadın Girişimciler Kurulu Toplantımızı, KTSO Mesleki Eğitim Merkezi’nin bu modern eğitim öğretim binasında gerçekleştirmek bizleri çok mutlu etti. Bu merkezin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen değerli tüm iş insanlarımızı KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü nezdinde tebrik ediyorum.

‘Tarımda 21 Özgün Kadın’ yarışmasında ödüle layık görülen Kadın Girişimciler Kurulu üyemiz Aylin Yıldız’a ve KTSO üyesi olan Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerimize de can-ı gönülden tebriklerimi sunuyor, kendilerini tüm kalbimle kutluyorum” dedi.

Toplantıda son olarak söz alan Karacabey Dağkadı Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Aylin Yıldız da, “Geçtiğimiz senelerde kurulan kooperatifimiz tüm kadınlarımıza ilham veriyor, onları cesaretlendiriyor. Bizlere de bu yola çıkarken cesaret aşılayan ve desteklerini esirgemeyen KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü’ye ve ilçemizdeki tüm kanaat önderlerine teşekkür ediyor, beraber bugünlere getirdiğimiz girişimimiz ve tüm kadınlarımız adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.