Karacabey 7/24 kameralarla takip edilecek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey 7/24 kameralarla takip edilecek

Karacabey Belediyesi, ilçe genelinde güvenlik amaçlı faaliyete geçirdiği güvenlik kameralarının sayısını arttırıyor.

Bu haber 05 Mart 2021 - 11:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi, 3T vizyonu çerçevesinde kentin teknolojik açıdan gelişimine yönelik yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda Karacabey Belediyesi, ilçe genelinde güvenlik amaçlı faaliyete geçirdiği güvenlik kameralarının sayısını artırıyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu konuda vatandaşlardan da talep geldiğini belirterek, “İlçemizin belirli noktalarında, meydanlarında kurduğumuz kamera sistemlerini, artık çocuklarımızın ve ailelerimizin vakit geçirdiği parklara da kurma kararı aldık ve bu çalışmamızı başlattık. İnşallah tüm parklarımız bu şekilde gözetim altında tutulacak” dedi.

‘GÜVENLİ KENT’ VURGUSU

Özkan, “Karacabey Belediyesi olarak, kırsal mahallelerin giriş çıkış ve meydanlarında, şehir içinde bazı cadde, sokak ve meydanlarda, bazı kamu, kurum önlerine ve kültür merkezi, pazaryeri ile otopark gibi vatandaşların yoğun faaliyette bulunduğu alanlarda kameralarımız çalışmaya devam ediyor. Karacabey’in her anlamda yaşanabilir ve güvenli bir kent olması temel önceliğimiz. Bu konuda yatırımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Özkan ayrıca, bu kameraların kaydettiği görüntülerin de gerektiğinde Emniyet ve Jandarma birimleriyle paylaşıldığını belirterek, özellikle asayiş olaylarında polis ve jandarmaya destek olunduğunu kaydetti.