Kapalı okullara ‘temizlik’ belgesi verdiler! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kapalı okullara ‘temizlik’ belgesi verdiler!

Bu haber 28 Şubat 2021 - 18:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Salgın sebebiyle uzun bir süredir kapalı olan ve öğrencilerine hizmet veremeyen Karacabey genelindeki eğitim kurumlarının tamamına TSE onaylı, “Okulum Temiz” belgesi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı.

Bu program kapsamında Karacabey genelindeki okul ve kurumların tamamı “Okulum Temiz” programına başvuru yaptı ve tamamı Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan denetimlerde TSE onaylı “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazandı.

“Okulum Temiz” belgeleri geçtiğimiz hafta Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu tarafından tüm okul ve kurumların müdür ve yöneticilerine takdim edildi.

Buna göre belge almaya layık görülen eğitim kurumları şöyle: Atatürk İlkokulu, Ömer Matlı İlkokulu, Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu, Karacabey Ortaokulu, Karacabey Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu, Adnan Menderes Ortaokulu, Şehit Serkan Şahin Ortaokulu, Karacabey Anadolu Lisesi, Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Belge töreninde konuşan Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, “Okullarımızın yüz yüze eğitim öncesi fiziki ortamlarının temizliğini ve güvenirliğini belgelemek üzere istek ve azimle hazırlık yaparak başvuruda bulunan ve ‘Okulum Temiz’ belgelendirme sürecinde özverili çalışan tüm personelimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.