Karacabey’de projeler tam gaz devam! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey’de projeler tam gaz devam!

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede ihale süreci sonrası inşaatına başlanan ve projesi devam eden çalışmalara yönelik bir bilgilendirmede bulundu.

Bu haber 03 Şubat 2021 - 14:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’in geleceğine katkı sağlamaya yönelik sürdürülen projeler pandemiye rağmen hızla ilerliyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede hazırlanan projelerin son durumları hakkında kamuoyu bilgilendirmesinde bulundu.

Özkan yaptığı açıklamada, özellikle Öğretmenler Parkında 2 adet tenis kortu ve içerisinde 2 adet çok amaçlı salon, idari bina, ortak kullanım alanları, kondisyon salonu, masa tenisi salonu, kafeterya ve sporcu konaklamaları için odaların da olduğu Antrenman Salonu projesinin, ihale sürecinin ardından inşaatına hızla başlandığını ve çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

GENÇLER İÇİN MERKEZİ KOMPLEKS

Başkan Özkan, inşaatı devam eden bir diğer proje olan Gençlik Merkezi içinde çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, “Gençlik Merkezinin tamamlandığında ilçe gençleri açısından sosyal, kültürel ve eğitim anlamında merkezi bir kompleks olacağına inanıyorum. Umuyorum ki pandeminin en kısa sürede sona ermesiyle birlikte bu projemiz, gençlerimize bundan sonraki süreçte çok önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Özkan, bu yatırımların haricinde, içinde soyunma odalarının da yer aldığı 2 adet halı saha ile 3 adet basketbol sahası için de ihale aşamasında olduklarını hatırlattı.

TURİZM İÇİN DE ATILIMLAR SÜRÜYOR

Başkan Özkan; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetin yanı sıra turizm içinde önemli adımlar attıklarını belirterek, özellikle sahil bölgesinde hummalı bir hazırlık içinde olduklarını dile getirdi. Yeniköy Kamp Evlerinin geçtiğimiz yıl faaliyete girmesinin ardından, vatandaşların yoğun talebi ile karşılaştığını belirten Başkan Özkan, bu yıl o evlere 12 adet daha ilave olacağını ve bunun da vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını kaydetti.