Karacabeyli adaylara ücretsiz soru bankası! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabeyli adaylara ücretsiz soru bankası!

Bu haber 07 Ocak 2021 - 15:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, korona virüs tedbirleri sebebiyle yüz yüze eğitimden mahrum kalan üniversite adayı gençlere 17 ilçede ücretsiz YKS soru bankası kitapçığı dağıtımına başladı.

Bursa’nın kültür, sanat, turizm, ekonomi ve tarih alanlarında marka kent olması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, pandemi dolayısıyla yüz yüze eğitimden mahrum kalarak üniversite sınavına hazırlanan gençler için farklı projeler geliştiriyor.

Üniversite adaylarının sınava hazırlanmalarından sınav sonrası tercih yapmalarına kadar her alanda desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığıyla 17 ilçede belirlenen noktalarda ücretsiz YKS soru bankası kitapçığı dağıtımına başladı. Kurulan stantlarda 13.00 ile 16.00 saatleri arasında uzman rehberler eşliğinde gençlere hem sınava hazırlık süreci anlatılıyor, hem de soru bankası kitaplarıyla birlikte satranç takımı hediye ediliyor.

Bu kapsamda, Osmangazi, Nilüfer, Mudanya, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Gemlik, Orhangazi, İznik, Yenişehir, İnegöl, Büyükorhan, Orhaneli, Keles ve Harmancık’ta dağıtımlar gerçekleştirilirken, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da ise 8 Ocak Cuma günü (yarın) gerçekleştirilecek.

Karacabey’de yarın Sığır Önü Meydanı’nda yapılacak olan YKS soru bankası kitapçığı dağıtımları, Mustafakemalpaşa’da ise yine yarın Adnan Menderes Meydanı’nda 13.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.