KTSO üyelerine Paraf Kart müjdesi! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO üyelerine Paraf Kart müjdesi!

Bu haber 06 Ocak 2021 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü lansmanının ardından, Karacabey TSO ve Türkiye Halk Bankası Karacabey Şubesi arasında da protokol imzalandı.

İmza törenine Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Karacabey Şubesi Müdürü Mustafa Çelik ve Türkiye Halk Bankası Karacabey Şubesi Personeli Eylem Hacer katıldı.

NAKİT SIKINTISI ÇEKEN ÜYELERİMİZİN FİNANSMAN İHTİYACI KARŞILANACAK

Protokolle ilgili açıklamalarda bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü; “Odamız ile Halk Bankası güçlerini birleştiriyor. Tedarik zincirinde finansman kolaylaşıyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan ‘Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü’ ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak.

Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş̧ yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin önderliğinde Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatabilmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Pandemi sürecinden tüm sektörlerimiz etkilendi. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılayacak, üretimde ve ticarette de devamlılık sağlayacak olan Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolünün üyelerimize çok büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ÜYELERİMİZİ BU AVANTAJLI FİNANSMAN İMKÂNINDAN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUM

Türkiye Halk Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde herhangi bir sektör kısıtlaması olmaksızın KTSO üyelerinin bu sistemden faydalanabileceklerini ifade eden Başkan Güncü; “Böylece, artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, Oda üyelerimiz bir nebze de olsa nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar. Bu üyelerimiz için bir avantaj. Bu vesileyle, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını temenni ederken, üyelerimizi bu avantajlı finansman imkânından yararlanmak için Türkiye Halk Bankası şubelerine müracaat etmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu.