Çocuk Kulübü olan tek okul Atatürk! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Çocuk Kulübü olan tek okul Atatürk!

Bu haber 09 Aralık 2020 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

26 Kasım 2019’da UNESCO Çocuk Kulübü üyeliğine kabul edilen ve 3 yıllık izleme süreci başlatılan ilkokullar düzeyinde Bursa’nın tek UNESCO Çocuk Kulübü olan Atatürk İlkokulu’ndan müjdeli haber geldi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı yetkilisi Süheyla Demirel Yazıcı tarafından Okul UNESCO Sorumlusu İngilizce Öğretmeni Elmas Öztürk ile iletişim kurularak yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Ayrıca okulun İngilizce Öğretmeni Elmas Öztürk’ün, Bakanlık tarafından 11 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan online toplantıya katılacağı belirtildi. Yapılacak olan bu toplantıda okulun UNESCO sunumunun da yapılacağı açıklandı.

Covid-19 pandemi tedbirleri gereğince ara verilen eğitim sonrası okulun UNESCO Çocuk Kulübü faaliyetlerinin, yüzyüze eğitim başlayınca yapılan planlamalar doğrultusunca kaldığı yerden devam edileceği belirtildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de yaptığı açıklamada, “Bu başarıda emeği geçen başta Atatürk İlkokulu İngilizce Öğretmeni Elmas Öztürk’ü ve okul yönetimini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.