SBS”de birinci Bakırköy”den « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

SBS”de birinci Bakırköy”den

Bu haber 12 Temmuz 2011 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) Türkçe’den tek yanlışla Karacabey’de büyük bir başarıya imza atan İstanbul Dershanesi öğrencisi Bakırköylü Tolga Hüseyin Atış’ın açıklanan resmi puanı başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.


Sınavın yapıldığı gün İstanbul Dershanesi’ndeki hocalarıyla soruları bir kez daha yanıtlayan Tolga Hüseyin Atış, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri’nden 20 yabancı dilden de 17 sorunun tümünü bir kez daha doğrularken, sadece Tükçe’den sorulan 23 sorunun ise birinde yanlışı olduğunu söylemişti.


Bu başarının ardından Haziran ayında İstanbul Dershanesi tarafından kol saati ve basketbol topuyla onurlandırılan Tolga’nın önceki gün açıklanan kesin sınav sonuçları sonrası yanılmadığının kanıtı oldu.


488,913 başarı puanıyla ailesinin, dershanedeki ve Bakırköy’den taşımalı sistemle eğitimini sürdüren İstiklal İlköğretim Okulu’ndaki hocalarının gurur kaynağı olan Tolga Hüseyin Atış’ın bu başarısı köyünde de sevinçle karşılandı.


Eğitimine devam edeceği lise bölümünün ne olacağını henüz seçmediğini vurgulayan başarılı öğrenci Tolga Hüseyin Atış, tercihini İstanbul Dershanesi’ndeki öğretmenleriyle birlikte yapacaklarını söyledi.


Bu arada Karacabey’in en yeni dershanelerinden biri olduklarını vurgulayan İstanbul Dershanesi Müdürü Fevzi Kahraman, 8 Temmuz’da başlayan tercihlerin 20 Temmuz 2011 tarihinde sona ereceğini anımsattı.


8. sınıfı bitiren ve SBS sonuçlarına göre lise tercihini yapmak isteyen tüm öğrencilere yardımcı olmak için kapılarının ardına kadar açık olduğunun altını çizen Fevzi Kahraman, geleceğin Türkiye’sinde başarılı yöneticiler olacak olan ve Atatürk’ün geleceği emanet ettiği gençlere her zaman ve her konuda yol göstermek için hazır olduklarını duyurdu.