TDP”den broşürlü uyarı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

TDP”den broşürlü uyarı!

Bu haber 28 Haziran 2011 - 11:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, vatandaşları her türlü hırsızlık ve dolandırıcılık konularında uyarmaya devam ediyor.


TDP Yetkilileri, “Bunlara Dikkat” konulu broşür dağıtarak uyarılarda bulundu. Vatandaşlarla bir araya gelen TDP yetkilileri, her türlü olumsuz duruma karşı “155 Polis İmdat” hattının aranmasını istedi.


TDP yetkilileri uyarılarda; “Evinizden ayrılırken kapı ve pencereleri kilitleyin. Anahtarlarınızı paspas altı ayakkabı içi, elektrik ve su saati yanına saklamayın. Apartman giriş kapısını sürekli kapalı tutun. Zile basıldığında gelen kişiyi tanımıyorsanız kapı otomatiğine basmayın. Seyyar satıcı, dilenci, bohçacı, anketçi, hediye çıkacak gibi bahanelerle evinize girmek isteyenleri içeriye almayın. Uzun süreli evden ayrılmalarınızda komşunuza posta kutunuzda biriken evrak ve mektupları arada bir almasını söyleyin.


Özellikle gece havaların ısınması nedeni ile yatarken balkon kapılarını ve pencereleri açık bırakmayın. Komşuluk ilişkilerinize önem verin, komşunuzu kollayıp gözetin, komşunuz hakkında tanımadığınız kişilere 'Yeni pazara gitti, tatile gitti' gibi bilgi vererek hırsızın hedefi haline getirmeyin. Ev hanımlarına, gündüz vakti komşularına günlere gitmek ve çay içmek ayrıldığında evin havalandırılması için açılan pencereleri ve balkon kapılarını mutlaka kapatın. Sizi arayarak kendini polis, asker, savcı gibi tanıtan şahıslara kesinlikle itimat edip kontör, para göndermeyin.


Her türlü olumsuz duruma karşı mutlaka, '155 Polis İmdat' hattını arayın. Asla unutmayın ki; Güvenliğiniz, özgürlüğünüzdür” şeklinde vatandaşları bilgilendirdi.