İki köyde seçim var « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İki köyde seçim var

Bu haber 14 Şubat 2011 - 16:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sultaniye ve Çamlıca köyleri, 20 Şubat 2011 Pazar günü sandık başına gidiyor. Sultaniye Köyü bu seçimde yeni muhtarını seçerken, Çamlıca halkı ise İhtiyar Meclisini belirleyecek.


Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaşamını yitiren Sultaniye Köyü Muhtarı İlhan Tayfur'un vefatı sonrası vekaletle yürütülen muhtarlık için 20 Şubat 2011 Pazar günü seçime gidilecek.


Tayfur'un yaşamını yitirmesi sonrası, 3. Aza Derviş Mete'nin vekaletle yürüttüğü muhtarlık için 864 seçmenin üç ayrı sandıkta oy kullanacağı bildirildi. Mete, bu göreve yeniden aday olduğunu belirtirken, Sultaniye'de Bülent Kavaz'ın da muhtarlık için kolları sıvadığı öğrenildi.


Seçim Müdürü Cemil Tosun, Sultaniye Köyü'ndeki muhtarlık seçiminin 2010 Haziran ayında gerçekleştirilen ara seçime yetişmediği için 2011 Şubat ayına kaldığını belirtti.


Diğer taraftan Çamlıca halkı da yeni İhtiyar Meclisi'ni oluşturmak için sandık başına gidiyor. Çamlıca halkı, Sultaniye Köyü'nden farklı, muhtarlık için değil, İhtiyar Meclisi Üyeliği'ni belirlemek için oy kullanacak.


155 seçmenin bulunduğu Çamlıca Köyü'nde İhtiyar Meclisi istifa ettiği için yeniden seçimle belirleneceği kaydedildi.