18 Haziran Salı;


Eğitime başlayan okulun açılışı var!

Eğitime başlayan okulun açılışı var!   Karacabey Ticaret Borsası’nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik...
Bu Haber 20 Eylül 2018 16:50 Yayınlandı

 

Karacabey Ticaret Borsası’nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yarın saat 10.30’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımlarıyla açılış töreni düzenlenecek.

 

Tüm Karacabeylileri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla düzenlenecek olan bu anlamlı açılışa davet eden Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ile Meclis Başkanı Halit Elbir, ilçe halkına verdikleri okul sözünü yerine getirmenin mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını söyledi.

 

 

İlçede tarımsal sanayi alanında faaliyet gösteren tüm fabrika ve kurumların özellikle ‘ara eleman’ ihtiyacının karşılanması noktası büyük fayda sağlayacak olan bu okula çok önem vermesi gerektiğini vurgulayan Bertan ve Elbir, Harmanlı’da hizmete giren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bölge adına büyük kazanç olacağına dikkat çekti.

 

Öte yandan, bu yıl için 68 kontenjan ayrılan okulda, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte şuan için tek sınıf olarak 28 öğrenci bulunuyor. 4 öğrencinin de yakın zaman içinde kayıt yaptırarak bu sayının 32’ye çıkması bekleniyor. Okulda ayrıca; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı ve 5 de öğretmen yer alıyor.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM