16 Haziran Pazar


Eğitim’de ‘tek mi çift mi’ devam!

Eğitim’de ‘tek mi çift mi’ devam!   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, ilçedeki ikili eğitim öğretimin sonlandırılma çalışmaları ve yeni...
Bu Haber 14 Ağustos 2018 07:30 Yayınlandı

 

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, ilçedeki ikili eğitim öğretimin sonlandırılma çalışmaları ve yeni açılacak ortaokul hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Müdür Dingin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “İlçemiz Tabaklar Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan okul binası 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde hizmete açılacak ve 24 derslikli, laboratuarlar, spor salonu ve diğer donatı alanları ile Proje Okul niteliğinde okul olacaktır. Okulumuz Adnan Menderes Ortaokulu adı ile hizmet verecektir.

 

İlçemizde Emirsultan Mahallesinde bulunan ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Emine Kazangil Yurdunun ortaokul olarak kullanılması çalışmalarının sonuçlanamaması, tekli Eğitim-Öğretime geçiş sürecinin 1 yıl içinde tamamlanacak olması sebebiyle öğrenci ve velilerin isteği göz önünde bulundurulacaktır.

 

 

Karacabey Ortaokulu ve Adnan Menderes Ortaokulu, kayıt alanlarına istinaden 5. sınıf kayıtlarını Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre 27/08/2018 tarihinden itibaren yapacaklardır. Adnan Menderes Ortaokulu’nun henüz geçici kabulünün yapılmaması ve buna bağlı olarak idareci atamasının yapılamaması sebebiyle 5. sınıf kayıtları Cumhuriyet İlkokulu Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

 

Karacabey Ortaokulu 6., 7. ve 8. sınıflardan gerek sınıf olarak ve gerekse bireysel olarak, tekli Eğitim-Öğretim yapacak olan Adnan Menderes Ortaokuluna naklen geçmek isteyenler ara sınıf olmaları sebebiyle Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine bakılmaksızın nakil olabileceklerdir.

 

Ayrıca Cumhuriyet İlkokulundan 5. sınıfa gidecek öğrenciler için de sınıf bütünlüğü bozulmadan aynı sınıf arkadaşları ile birlikte kayıt alanı aynı olması sebebiyle Adnan Menderes Ortaokulunda 5. sınıfa devam etmelerine imkan sağlanacaktır”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM